МАДРИД (АП) — Испанският монарх заяви в понеделник, че испанското

...
МАДРИД (АП) — Испанският монарх заяви в понеделник, че испанското
Коментари Харесай

Крал Фелипе казва, че завладяването на Америка от Испания е включвало „много злоупотреби“ и етични противоречия

МАДРИД (АП) — Испанският монарх съобщи в понеделник, че испанското завоюване на Америките включва „ доста злоупотреби “ и „ етични несъгласия “, постигайки спогодителен звук в дългогодишния спор сред Испания и Мексико по отношение на злоупотреби от колониалната ера, осъществени от испанската корона преди епохи.

Той направи забележките, до момента в който разговаряше с посланика на Мексико в Испания, Куирино Ордас, по време на посещаване на музейна галерия в Мадрид за ролята на дамите в предколумбово Мексико.

Относно вековното испанско завладяване Фелипе VI сподели: „ Има неща, които, когато ги учим, ги опознаваме, и добре, с нашите сегашни полезности те явно не могат да ни създадат чувствай се горделив. "

„ Но те би трябвало да бъдат разбрани в техния верен подтекст, не с несъразмерен честен презентизъм, а с справедлив и непоколебим разбор “, сподели той.

Символичните забележки на краля на Бурбоните пристигнаха след години на дипломатически спор сред Испания и Мексико по отношение на настояванията на мексиканскот...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР