Мачът се изигра пред погледа на собственика на Левски Наско

...

Левски Лом затрудни столичния Левски

Мачът се изигра пред погледа на притежателя на Левски Наско Сираков, който гледа онлайн първа контролна среща това лято. Левски не съумя да победи водения от Емил Велев дилетант във втора лига Левски Лом. Двата тима приключиха 1:1 на един от помощните терени на стадион „ Георги Аспарухов “.  Мачът стартира с напън на домакините и в първите 5 минути стражът на Левски Лом се наложи два пъти да се намесва. В 10-ата минута Мартин Петков нанесе първия прецизен удар в очертанията на вратата на гостите, само че Деян Вълков избави. В 13-ата минута гостите от Левски Лом поведоха в резултата. Андон Гущеров стреля по диагонала и осъществя първото попадение в срещата. Цеков центрира добре в наказателното поле и някогашният футболист на ЦСКА 1948 и Пирин от воле засече топката във вратата на " сините ". След попадението футболистите на Левски пробваха бързо да изравнят и усилиха натиска по отношение на тима на Емил Велев. " Сините " извършиха няколко ъглови удара, само че без резултат. В 24-ата минута гостите още веднъж можеха да отбележат гол. Цеков нахлу отдясно, центрира отлично, само че Мариян Огнянов с глава изпрати топката в навън. 15 минути преди края на полувремето Христофор Хубчев и Георги Цеков си сблъскаха главите и се наложи по-дълга лекарска операция. Двамата футболисти получиха аркади. По-сериозно се оказа ситуацията на Цеков, който бе сменен от Пиер Пиеров. В 39-ата минута Мариян Огнянов стреля, само че Андреев избави. В 44-ата минута Здравко Димитров стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в главата на Васил Сапунджиев, заблуди Деян Вълков и влезе в мрежата за 1:1. В заключителните минути на полувремето Левски имаше късмет да поведе, само че ударът на Мартин Петков бе блокиран. В началото на второто полувреме в игра за Левски се появиха Томислав Папазов и Антон Стоянов. По този метод Симеон Славчев мина в халфовата линия на отбора, а Папазов зае място в центъра на отбраната. В 51-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля от отдалеченост, само че топката мина около вратата на гостите. В 63-ата минута Мартин Петков стреля от границата на наказателното поле, само че топката попадна в ръцете на вратаря на гостите. Само минутка по-късно Галчев центрира добре в наказателното поле, Бари стреля с глава, само че изпрати топката над вратата. В 68-ата минута в игра за Левски се завърна Адриан Краев, който дълго време се възвръща след интервенция. Той размени Мартин Петков. В 76-ата минута бе един от най-интересните моменти в мача. Симеон Славчев стреля от придвижване, само че стражът на гостите мазета в ъглов удар. След центрирането се сътвори ново напрежение в наказателното поле на Левски Лом, само че гостите се оправиха със обстановката. До края на срещата Левски имаше няколко положителни офанзиви, само че не съумя да ги развие до край. В заключителните секунди на дуела контузия получи Здравко Димитров.
Източник: dnesplus.bg