Мачът от 19-и кръг на Втора лига Беласица - Янтра

...

Беласица не успя да победи Янтра пред 3000 фенове на Цар Самуил

Мачът от 19-и кръг на Втора лига Беласица - Янтра се игра на отличния терен на актуализирания стадион " Цар Самуил ", съобщи сътрудник на NOVSPORT. Над 3000 фенове бяха заели местата си по трибуните, само че не останаха удовлетворени от равния резултат сред двата тима. Беласица игра за пръв път на митичния си стадион в професионалния футбол от 13 години.В този мач тимът на Беласица излезе на терена без голмайстора си Запро Динев, който е осъден от ДК на БФС с отнемане от присъединяване в два мача поради получения червен картон, който получи в последния мач против Спортист Своге.През първата част на срещата мачът беше равносилен. Правеше усещане доста добре квалифицираната отбрана на тима на Янтра, който единствено при свободни пространства тръгваше в офанзива пред вратата на Беласица. На три пъти през първата част на мача домакините пробваха да завладяват вратата на гостите, само че вратаря Борис Груев се намеси в точния момент след удари на Атанас Карачоров, Куфре Ета и Мариян Вангелов. В самия завършек на първата част на срещата Таонса Аксел с топовен изстрел опита да изненада стража на гостите, само че не съумя.Втората част на срещата мина при цялостен напън на домакините. Заигра се най-много по фланговете посредством Аспарух Смилков и Аспарух Шамкалов отляво и Атанас Крачоров и Димитър Иванов отдясно. В 52-ра минута чудесно центриране на Карачоров не приключи с гол измежду като Мариян Вангелов с глава изпрати топката в ръцете на Борис Груев. Две минути по-късно след центриране от корнер на Смилков  Таонса не съумя от 5-6 метра да простреля стража на гостите. Заредиха се корнер след корнер пред вратата на гостите, само че все нещо не доближаваше на домакините да отбележат гол. В 86-та минута топката срещна ръката на Константин Иванов от гостите, само че основния арбитър беше надалеч от обстановката и асистента му не даде сигнал за нарушаване и по този начин поисканата от футболистите на Беласица дузпа не бе отсъдена. В 89-та минута Аспарух Смилков бе повален вътре в наказателното поле на гостите,но основния арбитър Димитър Димитров даде авантаж, откакто топката отиде у Живко Димитров и той на празна врата не съумя да осъществя попадение. В даденото 5 минутно продължение на срещата след центриране в наказателното поле на гостите Атанас Димитров с глава отклони кълбото, вратаря на Янтра Борис Груев бе необикновен и закова топката в ръцете си.Така срещата Беласица-Янтар приключи при резултат 0:0. След мача наставниците на двата тима Светлан Кондев и Вили Вуцов дефинираха равенството като закономерно на база поканата игра на терена.
Източник: novsport.com