Мачът между Пари Сен Жермен и Истанбул Башакшехир от Шампионската

...

Нова съдийска бригада и начало в 19:55 часа за доиграването между ПСЖ и Истанбул Башакшехир днес

Мачът сред Пари Сен Жермен и Истанбул Башакшехир от Шампионската лига ще се доиграе през днешния ден, само че от 19:55 часа, а не както беше оповестено нощес - в 22:00.

Двубоят на Парк де Пренс " беше преустановен в 14-ата минута, откакто четвъртият арбитър Себастиан Култеску назова " черен " асистент треньора на гостите Пиер Уебо.

Това провокира острата реакция и на двата тима, които се прибраха в съблекалните.
 Снимка 508849
Източник:

Днес съдийската бригада ще е напълно нова. Главен рефер ще е Дани Маккели от Нидерландия.

Инцидентът нощес провокира голям брой мнения. От телевизионните повторения се вижда по какъв начин основният арбитър Овидиу Хацеган желае помощ от Колтеску, като го пита на кого от скамейката на Истанбул Башакшехир би трябвало да покаже червен картон. Отговорът е: ala negru ", което на румънския значи " черния ".

Култеску се отбрани, като изясни, че на румънски " negru " e думата за " черен " и не е расист.
 Расизъм прекъсна срещата сред ПСЖ и Истанбул Башакшехир, мачът ще се доиграе на следващия ден Обновена

Двата отбора не се върнаха на терена, довършват в 22:00 часа на идващия ден