Огромен скандал в Дрезден! Жестоки сблъсъци, полицията се намеси със сила
Мачът сред Динамо Дрезден и Херта (0:1) от немската Втора Бундеслига беше белязан от произшествия, провокирани от почитатели по трибуните и на терена.
Още в 3-тата минута на срещата мачът беше пресечен поради дима от пиротехника, изстреляна от трибуните. Но това беше единствено началото на една нажежена вечер.
Впоследствие в блок К на почитателите на Динамо беше показано знаме на Херта. Местните последователи започнаха да скандират обидни лозунги, а ултрасите на съперника изгубиха хладнокръвие. Те нахлуха на терена и започнаха да хвърлят сигнални ракети към секторите, където имаше доста локални почитатели.
Какво последва? Играчите незабавно изчезнаха в съблекалните, а от упоменатия блок К към 100 хулигани на Динамо нахлуха на терена и се нахвърлиха към половината, където се намираха към 30 съперници. Последва жестока борба, траяла съвсем минута, до момента в който силите на реда не се намесиха пламенно и не разпръснаха враждуващите страни.
Следващата провокация? В бранш К беше запалено откраднатото знаме на Херта. Едва 20 минути след спирането на играта, основният арбитър Свен Яблонски съумя да възобнови мача. След това, на полувремето, целият контингент от почитатели, пристигнали от Берлин, напусна стадиона.
След почивката се игра и малко футбол. Херта остана с човек по-малко в 66-ата минута след изгонването на Брекало. Въпреки това съумя да издържи и да нанесе удара в 80-ата минута с гол на Мартин Винклер.
Но най-после още веднъж се говореше за случаите. „ Не това искахме да забележим. Беше цялостен неуспех. Не за това се борим “, сподели генералният шеф на клуба от Дрезден, Щефан Цимерман.
Неговият сътрудник от Херта, Петер Гьорлих, означи: „ Това са подиуми, които нямат нищо общо с футбола. Мога единствено да се извиня на всички забъркани тук, на стадиона. Това, което се случи, не дава отговор на моите полезности “.
Още в 3-тата минута на срещата мачът беше пресечен поради дима от пиротехника, изстреляна от трибуните. Но това беше единствено началото на една нажежена вечер.
Впоследствие в блок К на почитателите на Динамо беше показано знаме на Херта. Местните последователи започнаха да скандират обидни лозунги, а ултрасите на съперника изгубиха хладнокръвие. Те нахлуха на терена и започнаха да хвърлят сигнални ракети към секторите, където имаше доста локални почитатели.
Какво последва? Играчите незабавно изчезнаха в съблекалните, а от упоменатия блок К към 100 хулигани на Динамо нахлуха на терена и се нахвърлиха към половината, където се намираха към 30 съперници. Последва жестока борба, траяла съвсем минута, до момента в който силите на реда не се намесиха пламенно и не разпръснаха враждуващите страни.
Следващата провокация? В бранш К беше запалено откраднатото знаме на Херта. Едва 20 минути след спирането на играта, основният арбитър Свен Яблонски съумя да възобнови мача. След това, на полувремето, целият контингент от почитатели, пристигнали от Берлин, напусна стадиона.
След почивката се игра и малко футбол. Херта остана с човек по-малко в 66-ата минута след изгонването на Брекало. Въпреки това съумя да издържи и да нанесе удара в 80-ата минута с гол на Мартин Винклер.
Но най-после още веднъж се говореше за случаите. „ Не това искахме да забележим. Беше цялостен неуспех. Не за това се борим “, сподели генералният шеф на клуба от Дрезден, Щефан Цимерман.
Неговият сътрудник от Херта, Петер Гьорлих, означи: „ Това са подиуми, които нямат нищо общо с футбола. Мога единствено да се извиня на всички забъркани тук, на стадиона. Това, което се случи, не дава отговор на моите полезности “.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




