Люксембург - България 0:0, корида с осем жълти картона до почивката

Източник:
45′
ПОЧИВКА!
44′
ДЕЛЕВ! Краят на полувремето откри нов отличен късмет за нашите момчета. Спас Делев хитро се бе позиционирал в свободното пространство сред него и люксембургската защита. Последва и диагонален изстрел на нашия нападател, който обаче беше стопиран от отличната интервенция на вражеския пазач
43′
Валентин Антов получава осмия жълт картон в срещата.
40′  Снимка 595796
Източник:
36′
КИРИЛОВ! И до момента в който футболистите от Херцогството се гневяха за съдийското решение, Радослав Кирилов беше изведен зад тила на защитата. Останал сам против Шьон обаче, звездата на ФК ЦСКА 1948 не съумя да го преодолее и само провокира неговото чудесно избавяне.
35′
ДОМАКИНИТЕ ПОИСКАХА ДУЗПА! Дискусионна обстановка настъпи в 35-ата минута, когато прекалено окуражените домакини се ядосаха на основния арбитър поради това, че не отсъди дузпа в тяхна изгода. Алесио Курчи падна в наказателното поле след контакт с Илия Груев, но вместо углавен удар, той видя жълтия цвят на картона.
32′
Петко Христов получава жълт картон, следващият подобен в мача...
30′  Снимка 595794
Източник:
24′
Футболистите на Люксембург не престават да играят много жестоко, а идващият с картон е Венсан Тил.
23′
Синани също получава публично предизвестие.
 Снимка 595795
Източник:
22′
В 22-ата минута напрежение в наказателното поле на Люксембург се появи сред Спас Делев и Синани. Съперниците си размениха здрави псувни, а по-късно бяха успокоени с жълти картони от литовския рефер.
19′
ОТМЕНИХА ГОЛ НА СПАС ДЕЛЕВ! България поведе в резултата след тъкмо 19 минути в Люксембург, само че Спас Делев даже нямаше и няколко секунди за наслада. Голът на нашия №7 беше анулиран поради игра с ръка на нападателя, откакто кълбото първо рикошира в тялото на стража Шьон.
18′
Енес Махмутович получава жълт картон.
17′
МАХМУТОВИЧ! Централният защитник на ЦСКА - Енес Махмутович, можеше да накаже националния ни отбор, откакто се включи рисково при корнер за Великото Херцогство. Въпросният съумя да насочи изстрел с глава, който облиза външната част на българската мрежа.
15′  Снимка 595792
Източник:
14′
" Трикольорите " можеха да се възползват от неточност при изнасянето на топката от страна на Люксембург в 14-ата минута. Груев мигновено видя пролуката и опитва извеждащо подаване за Десподов. То обаче се оказа с концепция по-дълго за нашия капитан и той не съумя да насочи завършващ удар.
8′
Олсен получава първия жълт картон в контролната среща.
 Снимка 595790
Източник:
2′
С оглед на трите ни следващи победи, " лъвовете " на Младен Кръстаич стартираха със сериозна доза самочувствие. Още във втората минута нашите момчета имаха отличната опция да открият резултата. Кирил Десподов извърши директен свободен удар от ексцентрична обстановка. Замисълът му обаче бе разгадан от Ралф Шьон, който се намеси качествено и мазета в корнер.
1′
НАЧАЛО НА МАЧА!
 Снимка 595791
Източник:
Състав 12 Ралф Шьон 21. Светослав Вуцов 18. Лаурент Янс -капитан 14. Антон Недялков 2. Максим Шано 15. Петко Христов 3. Енес Махмутович 24. Валентин Антов 7. Мика Пинто 13. Йоан Стоянов 8. Матиас Олсен 19. Димитър Велковски 16. Леандро Барейро 4. Илия Груев 4. Флориан Бонер 20. Филип Кръстев 11. Венсан Тил 10. Радослав Кирилов 5. Алесио Курчи 7. Спас Делев 9 Данел Синани 11. Кирил Десподов – капитан Треньор Люк Холц Младен Кръстаич Резерви 1 Антони Морис 1 Даниел Наумов 23. Тиаго Перейра 12. Иван Дюлгеров 6. Ивандро Борджес Санчес 2. Иван Турицов 7. Фабио Лохей 5. Пламен Гълъбов 10. Жерсон Родригес 8. Янис Карабельов 13. Дирк Карлсон 9. Георги Русев 14. Дейвид Синани 16. Илиан Илиев 15. Диого Пиментел 17. Станислав Шопов 19. Алвеш Родригес 18. Никола Илиев 20. Тимоте Рупил 22. Марин Петков 21. Себастиен Тил 24. Християн Петров 22. Софиан Икене 26. Матео Стаматов
Българският народен тим ще премери сили с Люксембург в в последната си среща за 2022 година. Приятелската среща стартира в 16:00 часа.

При възможен триумф " трикольорите " ще реализиран трета поредна победа на непознат терен и общо четвърта за отбора. Предишните два триумфа като посетител бяха над Северна Македония с 1:0 в Лига на нациите и с 2:0 над Кипър в контрола.
 Кирил Десподов: Хората постоянно ще имат отрицателни мисли, даже и да победим Германия

Крилото прикани почитателите за поддръжка

Очаква се Младен Кръстаич да направи леки промени по отношение на контролната среща с Кипър в сряда, когато нашите завоюваха с голове на капитана Кирил Десподов и Спас Делев

.Това ще е последният мач за " лъвовете " преди старта на борбите за Евро 2024 през март, когато одобряваме Черна гора и гостуваме на Унгария.

Преди няколко дни Люксембург направи 2:2 вкъщи против Унгария в контрола. Херцогството разполага с много забавен млад тим, който е формиран от футболисти на Борусия Мьонхенгладбах, Майнц, Кьолн, Унион Сен Жилоа, Ал-Вахда, Норич и други
 Младен Кръстаич: Не диря оправдания с умората, ще дадем всичко от себе си