Любопитно откритие от Перу. Палеонтолози намериха останки от акула на

...
Любопитно откритие от Перу. Палеонтолози намериха останки от акула на
Коментари Харесай

Откриха останки от акула на 9 милиона години

Любопитно изобретение от Перу. Палеонтолози откриха остатъци от акула на 9 милиона години. Хищникът е обитавал водите на южната част на Тихия океан.

Смята се, че акулата е предходник на огромната бяла акула. Тя към този момент е изчезнала, само че в миналото зъбите ѝ са достигали до 8,9 см дължина, а възрастните екземпляри са достигали до близо седем метра дължина - колкото дребна лодка, съобщи БТВ.

Почти цялостната вкаменелост на Cosmopolitodus Hastalis е открита на към 235 км южно от Лима в басейна Писко в Перу - гореща, пустинна област, известна с честите открития на антични морски типове.

Тъй като по времето, когато акулата е бродила из откритите морета и океани, към момента не е съществувала аншоа, сардините са били съществена храна за морските хищници.

Изследователите показаха останките на античната акула в няколко стъклени урни, в това число една, съдържаща гигантска челюст с остри зъби.

През ноември перуански палеонтолози показаха вкаменелост на млад крокодил, живял преди повече от 10 милиона години край централната част на Перу, където се намират Писко и земеделският регион Ика.

През април предходната година откривателите демонстрираха фосилизирания череп на най-големия прочут до момента речен делфин, който в миналото е обитавал Амазонка преди към 16 милиона години.

Източник: epicenter.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР