ЛЮБИМЕЦ Любимец изкара престижно равенство 1:1 у дома срещу АФК

...

Любимец се озъби на АФК Хасково

ЛЮБИМЕЦ

Любимец изкара влиятелно тъждество 1:1 вкъщи против АФК Хасково в дуел от 25 кръг на Областната футболна група. На стадиона в столицата на дините, домакините откриха още в 6-ата минута посредством Емил Ангелов. В 20-ата от дузпа резултатът изравни Ивайло Инджов за хасковлии. Мачът протече под диктовката на гостите, само че те не се възползваха от положителните си моменти, в противен случай Христо Капитанов изпусна втората дузпа малко преди края и мачът приключи 1:1.

Другият дуел сред Топлика и Раковски не се състоя. Гостите уведомиха, че не могат да съберат тим поради абитуриентските балове и не пътуваха за Минерални бани.

Припомняме, че в събота, тимът на Герганин извор победи с 4:3 едноименния отбор на стадиона в Стамболово. Още в самото начало гостите взеха удобен задатък, а жокерът им Владислав Стафанов вкара гол-шедьовър от 30 метра в 8-ата минута. Докато стамболовци се укопитят, втори гол падна във вратата на Кадир Хасан, а негов създател в 17-ата минута стана Ангел Балабанов. Преодоляли напрежението, стамболовци се втурнаха да обръщат нещата и в действителност бяха покрай това. В 29-ата минута Гюлхан Аптула удари страничната греда, а 3 минути по-късно същият се разписа за 1:2 и даде късмет на Стомболово да мисли за нещо по-позитивно.

През втората част обаче гостите смениха тактиката, възнаха се обратно и заиграха на контраатаки. При една от тях в 47-ата минута най-креативният им халф и капитан на отбора Станислав Колев направи резултата 3:1 като прониза вратата на домакините. Малко по-късно пристигна и часът на голмайстора Емрах Юсуф. Таранът на Стамболово вкара за 3:2 с глава и още веднъж върна тима в играта. Мачът стана доста забавен, с напън за домакините и невероятни спасявания на вратаря на Бисер Николай Неделчев. Неспирният нападател на гостите Ангел Балабанов направи независима офанзива и за четвърти път вкара топката в мрежата. Това не смути надъханите до краен лимит домакини и Емрах Юсуф още веднъж оплете кълбото в мрежата за 3:4 в 79-ата минута.

В другият дуел Извор и Тунджа (Срем) приключиха 1:1 в Горски извор. Тенчо Ванчев откри за домакините в 37-ата минута от дузпа, а сремци се добраха до равенството в 58-ата минута с попадение на Иван Кръстев. Гостите можеха да си тръгнат и трите точки, само че изпуснаха постоянно състояние в 70-ата минута.

Така интригата в групата и кой ще завоюва купата остават да се решат в четвъртък, когато водача Хасково 1957, който почива в този кръг посреща Стамболово на Ямача от 18 часа в последния. Герганин извор пък ще бъде хазаин на Хеброс 1921 в локалното дерби на Харманли в неделя от 18 часа.