Льовен постигна трудна, но сладка победа с 2:1 над Генк

...

Ловен прекърши десетима от Генк в края, Малинов остана на пейката

Льовен реализира сложна, само че сладка победа с 2:1 над Генк в семейството си от 25-ия кръг на шампионата на Белгия. Тимът измъкна трите точки с голове в първата минута и в добавеното време. Гостите пък играха с човек по-малко от 14-ата минута, когато с пряк червен картон бе изпъден Брайън Хейнен.

Българинът Кристиян Малинов обаче през днешния ден не попадна в сметките на треньора Марк Брайс, който го остави на аварийна пейка и не го пусна в игра.

Сори Каба даде преднина на Льовен още в 1-ата минута, само че даже и с човек по-малко Генк изравни в 19-ата минута с попадение на Мухаид Садик.

В самия завършек на мача обаче домакините получиха дузпа в своя изгода, а още веднъж Сори Каба осъществя от бялата точка за крайното 2:1.

С тази победа Льовен излезе на 11-ата позиция с 33 точки. Генк пък остава 8-и с 35 точки.