Льовен постигна изключително ценна победа с 1:0 в гостуването си

...

Льовен остава в битката за Европа с изключително ценен успех, Малинов влезе от пейката

Льовен реализира извънредно скъпа победа с 1:0 в гостуването си на Шарльороа от 29-ия кръг на шампионата на Белгия. Успехът бе толкоз значим, тъй като бе против директен съперник в борбата за Европа. българският национал Кристиян Малинов се появи в игра като промяна в 87-ата минута на мястото на Йон Торстейнсон, а в добавеното време си изкар и жълт картон.

Единственото попадение в мача осъществя Муса Ал-Тамари в 16-ата минута след асистенция на Каспер Де Норе.

След тази победа Льовен излезе на 9-ата позиция с 39 точки, като към този момент има точка повече от Шарльороа, който е на 10-ото място, само че пък има мач по-малко. И двата отбора са доста покрай 8-ата позиция, която дава право на присъединяване в плейофа за Лига Европа. Там сега е Серкъл (Брюж) с 40 точки.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.