Лутън Таун се възползва от два автогола и спечели с

...

Лутън с ключов успех в мач с 2 обрата и 2 автогола

Лутън Таун се възползва от два автогола и завоюва с 3:2 против Шефилд Юнайтед в мач от 19-ия кръг на британското състезание по футбол, който може да се окаже основен в борбата за оцеляване този сезон. " Остриетата " останаха последни в подреждането, а Лутън се изкачи на точка от първия над чертата - Евертън.

Лутън взе преднина в срещата на " Брамал Лейн " в 17-ата минута, когато Алфи Дъфти направи отличен независим пробив, в който преодоля Густаво Хамър и прекара топката сред краката на Уесли Фодърингам на близката греда. " Остриетата " обаче сътвориха идващите чисти положения, само че удариха греда посредством Острин Тръсти, до момента в който шут на Хамър бе мъчно отразен от Томас Камиснки.

Натискът на домакините даде резултат през второто полувреме и след час игра Джеймс Макати подаде на Оли Макбърни в наказателното поле, а последният вкара за 1:1. Само осем минути по-късно Анел Ахмедходжич даде преднина на Шефилд Юнайтед след безредие и макар че означиха още две попадения, " остриетата " изгубиха. Джак Робинсън вкара първия автогол в 77-та минута, а четири по-късно същото направи и Анис Слимане за крайното 3:2 в интерес на Лутън.

Поражението остави Шефилд Юнайтед на последно място в класирането с едвам девет точки от 19 мача.

Борнемут пък победи Фулъм с 3:0 като хазаин. Джъстин Клуиверт даде преднина на " черешките " малко преди почивката и Доминик Соланке наниза 12-ия си гол за сезона след близо час игра, а Луис Синистера оформи крайния резултат в добавеното време. Така Борнемут се изкачи на десето място, а Фулъм остана 13-и с четири точки пасив.