Лудогорец завърши 1:1 с Млада Болеслав в последната си контрола

...

Лудогорец не успя да победи чехи

Лудогорец приключи 1:1 с Млада Болеслав в последната си контрола в турския курорт Белек. Мачът беше равносилен, като и двата тима пропуснаха още положения за голове.

Раазградчани откриха още в 14-ата минута, когато Бернард Текпетей догони вкарана от Серджио Падт в игра топка и останал самичък против стража на Млада Болеслав, не сбърка. Съперникът изравни в 32 - ата минута. Лошо връщане на Методий Стефанов към Серджио Падт, беше пресечено от Ладра, който прати топката в мрежата.

През второто полувреме Лудогорец имаше няколко благоприятни условия за втори гол, само че Кайо Видал, Сонко Сундберг и Спас Делев нямаха ден. На собствен ред чехите също сътвориха, работа за отбраната пред Симон Слуга, само че до попадение не се стигна. Веднъж и гредата оказа помощ на хърватския вратар на " орлите ".

Лудогорец си потегля от Турция с три победи, един еднакъв и една загуба в предсезонните контроли. Утре по обяд, отборът идва в София с постоянен полет от Анталия.