"Лудогорец" записа първа победа за 2019 година в Първа лига.

...

Ботев/Враца/ реанимира с 2 гола изпадналия в криза Лудогорец

"Лудогорец " записа първа победа за 2019 година в Първа лига. В мач от 24 кръг „ орлите “ се постановиха с 2:0 над "Ботев " (Враца) и зарадваха почитателите си точно на националния празник на България. По този метод първенците стопираха серията си от три срещи без триумф. За врачани това е трето следващо проваляне.
Началото на мача беше за гостите, които имаха повече голови положения. Антон Огнянов, Даниел Генов и Валери Домовчийски пропиляха положителни благоприятни условия за "Ботев ". В 33-ата минута "Лудогорец " откри. Козмин Моци беше прецизен с глава след центриране на Марселиньо отдясно. Пет минути по-късно първенците нанесоха втори удар, откакто Клаудиу Кешерю удвои с изстрел от дъгата на наказателното поле.
Десет минути след почивкака Кешерю опита отдалечен удар, само че вратарят Красимир Костов мазета. Малко по-късно на Пламен Илиев се наложи да се намесва уверено при добре ориентиран удар на Домовчийски. След това Мирослав Будинов би неопределено. Десет минути преди края Свиерчок излезе против Костов, само че прекомерно доста съкрати ъгъла и би в навън.
Почти незабавно по-късно Будинов се оказа самичък против Илиев, само че трансферира вратата при опита си да копне топката над стража на домакините. Пет минути преди края Антон Недялков опита отдалечен удар отвън наказателното поле, само че нямаше късмет, защото топката се отби в напречната греда. В добавеното време Свиерчок пропусна добра опция да вкара трети гол за "Лудогорец ".
С този триумф "Лудогорец " събра актив от 56 точки и възвърне на пет пункта задатъка си пред ЦСКА. "Левски " също може да се окаже на подобен пасив от първенците, в случай че по-късно през днешния ден победи "Славия " в най-старото столично дерби. С 27 точки "Ботев " (Враца) е на десето място в класирането.
Източник: bulnews.bg