Лудогорец записа изключително важна победа при гостуването си на Спартак

...

Гол в последните секунди остави Лудогорец до последно в борбата за класиране на елиминациите в ЛК

Лудогорец записа извънредно значима победа при гостуването си на Спартак Търнава в Словакия и победи с 2:1 в предпоследната си среща от групите на Лигата на конференциите.
Прочетете още
В 23-та минута гол на Бърнард Текпетей беше анулиран след обзор с ВАР.

До 74-та минута нямаше попадения, когато Квадво Дуа съумя да открие за Лудогорец. Той получи пас от Текпетей и не сгреши за 0:1.

В 78-та минута обаче Спартак съумя да изравни, след като Ерик Даниел вкара с прекрасен техничен удар от границата на наказателното поле.

Драмата беше в последните минути, когато първо в 86-та Лудогорец получи дузпа след интервенция на ВАР за игра с ръка на Адриан Желкович. Вердон застана зад топката, само че вратарят на домакините парира удара му.

Все отново при последната си офанзива Лудогорец съумя да стигне до скъпия триумф. Руан Круз не съумя да засече добре центриране, само че вратарят изпусна топката, а Матиас Тисера при добавката не сгреши за 1:2.

В другия мач от групата датския Нордселанд напомни кошмара на Лудогорец и разгроми с 6:1 турския гранд Фенербахче като хазаин.

Така всичко е в ръцете на Лудогорец, който приема Нордселанд в последния си мач от групата. Ако победят българските първенци ще бъдат и първи в групата и ще си обезпечат място на елиминациите. Равенство също може да ги класира, само че отборът би трябвало да разчита Фенербахче да не победи вкъщи Спартак Търнава.

В момента в класирането Нордселанд е първи с 10 точки, Лудогорец е втори с 9, а Фенербахче е трети с 9 и с по-лоши индикатори от българите. Спартак Търнава отпадна и е с една точка.