Лудогорец загуби с 1:3 снощи от новака в елита Крумовград.

...

Лудогорец за трети път падна от новак в първи кръг

Лудогорец загуби с 1:3 нощес от новака в елита Крумовград. Мачът се игра на клубната база на Ботев в Коматево, където Крумовград ще семейства през този сезон.
Прочетете още
Това обаче надалеч не е първата загуба още в първи кръг за първенците в елита.

Първият сериозен гаф е през сезон 2013-2014, когато първенците гостуват на Любимец. Разградчани губят с 0:1 след гол на Самир Аясс в 19-та минута, а Козмин Моци е изпъден в 73-та минута.

Още идващия сезон 2014-2015 Лудогорец отново губи от дилетант още в първия кръг. Това се случа при гостуването на Хасково и отново с 0:1, а голмайстор е Дончо Атанасов 42-та минута. Мачът е изгледан от над 6000 фенове.

Сега орлите записаха най-голямата си загуба от дилетант в елита - 1:3 от Крумовград през вчерашния ден.

Любопитно е, че за Любимец и Крумовград успеха против Лудогорец беше историческа и заради друга повода - за двата тима това беше и първият мач в елита изобщо.

И в двата сезона Лудогорец стана първенец, а новаците изпаднаха от " А " група.
Източник: trafficnews.bg