Лудогорец взе пета поредна победа в efbet Лига, след като

...

След голов спектакъл в Пловдив: Лудогорец записа пета поредна победа в efbet Лига

Efbet Article Horizontal 1180X300
Лудогорец взе пета поредна победа в efbet Лига, откакто надигра Локомотив (Пловдив) с 3:2 като посетител. Двубоят, с който беше комплициран завършек на 17-ия кръг в родния хайлайф, предложи доста забавни моменти. Домакините започнаха чудесно, като поведоха след единствено четири минути игра. Защитата в зелено не се ориентира, с цел да избие топката, която попадна в Мартин Паскалев и централният бранител вкара от няколко метра. Лудогорец въпреки всичко съумя да реагира бързо и обърна резултата в границите на девет минути сред 19-ата и 28-ата, когато вкара две попадения. Матиас Тисера се разписа и в двата случая, като първо излезе самичък против вратаря, а по-късно означи на празна врата след пас на Аслак Фон Витри.

В 38-ата минута разградчани стигнаха и до трети гол, който беше дело на Каули Оливейра. В 64-ата минута черно-белите понижиха, когато Джовани вкара с удар от границата на наказателното поле. До края на мача домакините обаче доближиха до доста малко обстановки пред вратата на съперника и по този начин трите точки отидоха в лагера на българския първенец. С триумфа Лудогорец събира 38 точки и се приближава на три от водача ЦСКА-София, който обаче е и с два мача повече от " орлите ". Локомотив пък е четвърти с 30 пункта, като записа своя четвърти следващ мач без триумф и загуби във втора поредна среща.