Лудогорец успя да постигне историческа победа с 2:1 над Рома

...

Лудогорец го направи! Рома на колене! Първа победа за орлите в Лига Европа от 2019-а година насам

Лудогорец съумя да реализира историческа победа с 2:1 над Рома в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа. " Орлите " доближиха трагично до триумфа в последните минути на дуела, когато дебютантът Нонато преодоля стража на " вълците " и хвърли почитателите в Разград в възторг.

Това е първа победа за Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа от 2019-та година насам.
 Лудогорец - Рома 2:1 (Развой на срещата по минути) онлайн
Лудогорец - Рома 2:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата е довечера от 19:45 часа

Двубоят стартира с вихрени офанзиви към двете порти и още в 4-тата минута се откри отлична опция за Кирил Десподов. Българският национал се откъсна отляво, навлезе в наказателното поле и опита подаване към Текпетей, само че пасът пристигна малко по-дълъг в сравнение с трябваше и топката излезе в навън.
 Снимка 586772
Източник:

Гостите дадоха отговор с рисков изстрел на Пелегрини в 12-та минута, само че Падт внимаваше и улови кълбото. Четвърт час преди края на полувремето Десподов комбинира със Сисиньо, който центрира остро към Игор Тиаго в наказателното поле, стражът на " вълците " обаче изпревари нападателя на домакините и боксира топката на безвредна позиция.

Най-чистите положения през първата част се случиха в 35-та минута, когато " вълците " извършиха два поредни корнера, които сътвориха много напрежение пред българската врата. При първия корнер Пелегрини беше оставен непокрит на задна греда и стреля в задачата, само че Падт съумя да почисти в нов ъглов удар. При второто осъществяване Манчини нанесе удар с глава, само че топката се отби от страничната греда.
 Снимка 586771
Източник:

Само две минути след подновяването на играта гостите пропиляха страхотна опция.   Капитанът на Рома Лоренцо Пелегрини беше изведен самичък против Падт и от точката на дузпата трансферира вратаря на Лудогорец, само че също по този начин и вратата.

Лудогорец дочака своя късмет и в 72-рата минута откри резултата посредством Каули Оливейра. Бразилецът получи пас в полето на Рома, вклини се сред бранителите, освободи си пространство за удар и технично прати топката около стража на " вълците " за 1:0.
 Снимка 586775
Източник:

Само две минути по-късно още веднъж Каули имаше добра опция, само че пропусна. Голямата драма се разигра 5 минути преди края. Шомуродов съумя да възвърне равенството в 86-та минута, само че единствено 2 минути по-късно дебютантът Нонато взриви трибуните на " Хювефарма Арена " и донесе триумфа на своя тим.