Лудогорец успя да изтръгне трите точки при гостуването на Берое

...

Марселиньо пак наказа Берое, Лудогорец с трудна победа

Лудогорец съумя да изтръгне трите точки при гостуването на Берое – 1:0. Марселиньо с гол в 80-ата минута донесе сложната, само че скъпа победа за разградчани. Това е седмото попадение за бразилеца против този конкурент. Това беше първата среща от 24-ия кръг.

Лудогорец събра 60 точки и излезе с 6 пред ЦСКА, най-малко краткотрайно. Берое е четвърти с 41.

Предпазливо и умерено бе началото на мача. Двата отбора търсеха слабите си места, затова липсваха и ситуациите пред двете порти, а играта бе равностойна. Първата обстановка в мача сътвори Игор Пластун, чийто удар с глава след корнер изпрати топката малко над вратата на Берое.

В 28-ата минута се стигна и до противоречива обстановка след офанзива на Сисиньо отдясно. Съдията Драганов отсъди фаул в офанзива на Кешеру, на преди този момент имаше интервенции също на Иван Иванов и Камен Хаджиев против румънеца.

В 37-ата Марселиньо добре завъртя топката от директен свободен удар, само че я изпрати над гредата.

В 39-ата минута Рубен Бригидо лиши топката от Вандерсон, напредна, само че бе затворен от Пластун.

В 41-ата минута Мартин Камбуров извърши фаул, само че също изпрати топката на вратата.

Минута преди почивката Бригидо напредна, само че вратарят на Лудогорец Ренан съкрати ъгъла и парира удара на бероеца.

В последна сметка равностойното първо полувреме разумно не роди голове.

В 51-ата минута Вандерсон стреля от дребен ъгъл, откакто догони една неприятно изчистена топка. Топката отиде право в ръцете на Душан Перниш.

В 62-ата минута рисков удар на Карлос Охене изпрати топката настрана от вратата на Лудогорец.

В 75-ата минута Сисиньо настъпи по ръката Карлос Охене, реферът Драганов не реагира.

Лудогорец обаче стигна до гол. След осъществяване на корнер в 80-ата минута Пластун отклони топката с глава, а Марселиньо с глава отклони във вратата. Точно зад него като сянка беше Бандаловски, така че бразилецът бе в постоянна позиция - 0:1.

В 85-ата минута Върджил Мисиджан разтресе напречната греда на беройската врата.

В 89-ата минута удар с глава на Иван Иванов, настрана от вратата на Лудогорец.