Лудогорец унизи ЦСКА-София с 5:0 в мач от 28-ия кръг

...

Лудогорец се разправи с ЦСКА-София

" Лудогорец " унизи ЦСКА-София с 5:0 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. " Орлите ", които към този момент си осигуриха купата, тотално надиграха и разгромиха противник, който изглеждаше тотално безразличен, даже фрустриран.

Факт е, че половин тим липсваше в състава на Алън Пардю поради санкции и травми, само че и домакините бяха в пробен състав. Това е най-тежката загуба за ЦСКА-София в съперничеството с " Лудогорец ".

https://www.clubz.bg/uploads/2022/04/Лудогорец ЦСКА април 2022 Българска телеграфна агенция 1.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

В следващ мач " алените " не съумяха да отбележат гол, а довечера не сътвориха и голово състояние. Три кръга преди края на шампионата, тимът може да изпусне и второто място, а почитателите на клуба чакат със свити сърца финала за Купата против " Левски " на 15 май.

Няма доста какво да се каже за мача в Разград. " Лудогорец " доминираше, не срещаше опозиция.

Доминик Янков осъществя в 15-ата и 56-ата, а по един гол осъществиха Матиас Тисера (30-ата), Бърнард Текпетей (51-ата) и Игор Тиаго в 63-тата.
" Левски " би " Ботев ", фенски прояви помрачиха мача
Силното показване на " Левски " напролет продължи и при семейството против " Ботев " (Пловдив) - 2:0. Филип Кръстев откри от дузпа в 10-ата минута, а в 36-ата Ноа Сонко Сундберг удвои с бомбен шут - един от най-красивите голове за целия сезон в елита.

Едно мощно полувреме стигна на " сините ", след което те направляваха дуела. След почивката гостите удариха две греди.

В края на първото полувреме се стигна до произшествия сред агитките на двата тима, довели до ранен служител на реда и ентусиаст на " канарчетата ", откарани в болница с кола за спешна помощ. Напрежението стартира да се повишава още преди началото на срещата - двете агитки започнаха да се замерят с предмети и предизвикат.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/04/Левски почитатели април 2022 Българска телеграфна агенция.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

Имаше бомбички и сигнални ракети. В един миг левскари от бранш А потеглиха към Г, където седяха пловдивчани. Запалянковци излязоха на пистата и от Б, по този начин обстановката изглеждаше все по-взривоопасна. В последна сметка униформените не разрешиха да се стигне до тежки конфликти.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/04/Ботев Пловдив почитатели април 2022 Българска телеграфна агенция.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

" Лудогорец " има 70 точки, ЦСКА-София е с 53, " Ботев " - 49, а " Левски " - 46 т.
Източник: clubz.bg