Лудогорец U18 успя да победи с 2:1 ЦСКА-София в Панчарево

...

Лудогорец U18 победи ЦСКА-София на Панчарево

Лудогорец U18 съумя да победи с 2:1 ЦСКА-София в Панчарево в мач от осминафиналите на шампионата за Купата на БФС за юноши, родени 2000 година Воденият от Юри Васев отбор даде сериозна поръчка, че ще играе на четвъртфинал, макар че жребия му опълчи един от най-сериозните вероятни съперници.

„ Орлите” влязоха крепко в мача и не разрешиха на противника да ги подложи на обичайния домашен напън първоначално. Те действаха решително, разиграваха несъмнено топката и търсеха всяка комфортна обстановка за контраофанзива. Такава се откри в 8-ата минута и възпитаниците на Васев матираха защитата на ЦСКА-София. Георги Стоянов даде прекрасен извеждащ пас за Доминик Янков, който невъзмутимо осъществя - 0:1. До края на полувремето резултатът остана неизменен и „ орлите” се отдръпнаха за отмора с гол задатък.

През второто полувреме разградчани продължиха да играят на равнище и в 56-ата минута Димитър Митков получи добър пас, още веднъж от Георги Стоянов, и заби топката в мрежата за 0:2.

Малко по-късно Митков пропусна да направи резултата типичен, като шутът му срещна гредата. Домакините пробваха да упражнят напън, само че " орлите " сполучливо им противодействаха, без да позволен съществени обстановки за гол. Все отново подобен падна в 75-ата минута, след едно центриране в наказателното поле и неточност в защитата.

Предстои реванш в Разград, който ще се играе на 18 ноември.

„ Доволен съм, изиграхме прекрасен мач. Благодаря на момчетата за дисциплината и себераздаването. Можеше да победим с по-убедителен резултат, само че сме задоволени и от този. Все отново има още един мач. Нямаме право на разпределяне и би трябвало също да го изиграем на равнище, с цел да продължим напред”, разяснява след последния съдийски сигнал Юри Васев.

ЦСКА-София - Лудогорец 1:2

0:1 Доминик Янков (7), 0:2 Димитър Митков (55), 1:2 Дамян Дамянов (75-автогол)

ЦСКА-София : 1. Борис Груев (в), 5. Джулио Чарлов, 6. Валентин Антов (к), 15. Никола Борисов, 4. Адриан Гиргинов, 16. Емануил Личев, 8. Жулиан Манолов, 10. Александър Иванов, 11. Радослав Илиев, 7. Любослав Златков, 9. Борислав Будинов

Резерви: 12. Драгомир Захаринов (в), 20. Борислав Борисов, 14. Асен Дончев, 18. Огнян Николов, 17. Андрей Йорданов, 19. Милен Манчев, 13. Дейвид Симеонов
Треньор: Ивайло Станев

Лудогорец : Дамян Дамянов, Илкер Будинов, Георги Вълчев, Стефан Вълчев, Николай Томов, Стефан Методиев, Иван Йорданов, Хюсеин Хюсеинов, Георги Стоянов, Доминик Янков, Димитър Митков (Георги Бабалиев, Красимир Кънчев, Исмаил Исмаилов)
Треньор: Юри Васев