Лудогорец U17 удари с 2:0 Локомотив в Пловдив в мач

...

Лудогорец U17 удари с 2:0 Локо Пд

Лудогорец U17 удари с 2:0 Локомотив в Пловдив в мач от VIII кръг на шампионата в Елитната юношеска група до 17 години.

Успехът бе осми следващ за възпитаниците на Емилиян Петров, които се утвърдиха на първото място във краткотрайното класиране.

„ Орлите “ срещнаха тим, който бе заложил на очебийно отбранителна тактичност. Закономерно головите сутиуации не бяха доста и първата част приключи при нулево тъждество.

Малко след почивката „ смърфовете “ съумяха да осъществят рискова контраофанзива, само че вратарят на разградчани Златомир Стоименов извади рисков удар с глава и не позволи попадение. В 69-та минута Кристиян Николов откри резултата, след центриране от фланга на Александър Маринов. В 82-та минута Ерен Кямил оформи крайното 2:0. Асистенцията бе на Филип Гигов.

Затворената игра на домакините не ни разреши да създадем доста голови положения. Ние обаче контролирахме събитията на терена през по-голямата част от игровото време. Успяхме да отбележим и два гола, което бе изцяло задоволително, с цел да вземем трите точки, разяснява след края на срещата старши треньорът Емилиян Петров.
Източник: novinata.bg