Лудогорец U17 срази връстниците си от Национал (София) с класическото

...

Лудогорец U17 срази Национал с класика

Лудогорец U17 съкруши връстниците си от Национал (София) с класическото 3:0.

Мачът от XXIV кръг на шампионата в Елитната юношеска група до 17 години се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“.

Нулевото тъждество на терена се резервира до 37-та минута. Тогава Стивън Вълчев центрира в наказателното поле, а Джанер Садетинов засече с глава и означи красиво за 1:0. Първото полувреме приключи при този резултат.

„Орлите“ удвоиха преднината си в 59-та минута. Направилият мощен мач Давид Георгиев проби по фланга и центрира в наказателното поле, а защитник на гостите игра с ръка. Главният арбитър уточни бялата точка, а централният бранител Георги Караиванов извърши тъкмо наказателния удар. В 72-та минута представилият се на високо равнище в тази среща Райaн Иванов оформи крайното 3:0 след прекрасен самостоятелен пробив.

Доволен съм от това, което сподели тима през днешния ден. Съперникът игра твърдо, само че момчетата влязоха мъжки в срещата и дадоха отговор уместно. Направихме хубави офанзиви и стояхме устойчиво в защита, разяснява след последния съдийски сигнал старши треньорът Емил Георгиев.
Източник: novinata.bg