Лудогорец U15 взе важни 3 точки от гостуването на Черно

...

Лудогорец U15 взе важни 3 точки от гостуването на Черно море

Лудогорец U15 взе значими 3 точки от гостуването на Черно море, откакто завоюва с 1:0 мача от XXVII кръг на шампионата в Елитната юношеска група до 15 години.

В началото на срещата Наско Янев излезе в хубава позиция, само че ударът му бе блокиран от стража на противника. Очи в очи с вратаря бе изведен Кристиян Манушев, само че още веднъж шутът му не попадна в задачата. В 33-та минута „орлите“ получиха правото да изпълнят директен свободен удар. Зад топката застана Исмет Хасан, който трансферира стената и означи за 1:0.

През втората част разградчани одобриха играта в половината си и търсеха своите шансове на контраофанзива. В самия завършек на мача втори жълти, респективно червени картони, получиха Янко Ажуани и Исмет Хасан. Макар и с 9 души на терена Лудогорец съумя да резервира нежната си преднина и стигна до успеха.

Получи се здрав мач, с много борба по всички елементи на терена. Съперникът бе пределно стимулиран, ние – също. Момчетата играха дисциплинирано и бяха доста съсредоточени в значимите моменти. Важното е, че взехме трите точки и резервираме преднината си пред втория във краткотрайното класиране, разяснява след края на срещата старши треньорът Димчо Ненов.
Източник: novinata.bg