Лудогорец U15 победи с 2:0 Спартак в Плевен в мач

...

Лудогорец U15 спечели в Плевен и поведе с шест точки на върха

Лудогорец U15 победи с 2:0 Спартак в Плевен в мач от XXV кръг на шампионата в Елитната юношеска група до 15 години.

С триумфа „орлите“ поведоха с шест точки на върха във краткотрайното класиране, като вторият ЦСКА-София е с мач по-малко.

Момчетата на Димчо Ненов откриха в 23-та минута. Филип Гигов се разписа с глава след центриране на Наско Янев и безредие в наказателното поле на противника. До почивката Исмет Хасан на два пъти и Филип Гигов пропуснаха от положителни обстановки да дадат по-добър задатък на Лудогорец.

Разградчани удвоиха в 49-та минута, откакто Светослав Тодоров изненада вратаря на домакините с удар от фланга. Малко по-късно след пробив на Кристиян Манушев Филип Гигов стреля, само че бранител съумя да избие от голлинията.

Спечелихме доста значима победа, против противник, който се бори за своето оцеляване. Контролирахме мача, показахме дисциплинираност и усърдие, разяснява старши треньорът Димчо Ненов след последния съдийски сигнал.
Източник: novinata.bg