Лудогорец спечели трудно с 2:1 гостуването си на последния Спартак

...

Лудогорец би трудно Спартак Варна и излезе първи

Лудогорец завоюва мъчно с 2:1 гостуването си на последния Спартак Варна в. С триумфа разградчани събраха 46 точки и оглавиха класирането. Втори е  ЦСКА-София, който гостува на следващия ден на Берое. Спартак остава на дъното с 8 точки.

Шампионите поведоха с 2:0 през първата част. След почивката обаче Спартак игра мощно, вкара гол, удари греда и изпусна зелените.

Лудогорец поведе в осмата минута при първото си по-опасно състояние. Игор Тиаго беше изведен против Фегейредо и опита да го трансферира, а Десподов засече топката за 0:1. След това Спартак имаше два шанса да изравни. Първо защитник съумя да почисти пред голлинията, а по-късно Падт избави. В 21-та минута зелените удвоиха преднината си. Текпетей изведе Игор Тиаго и той направи 0:2.

В началото на втората част Десподов изпусна три положения да направи 0:2 и това въодушеви варненци. И в 57-та минута те се върнаха в мача – Ивей откри Луан да Силва, който понижи на 1:2., само че не съумя да изравни.
Източник: flashnews.bg