Лудогорец спечели с 1:0 голямото дерби от 12 кръг на

...

Бразилец донесе победа на Лудогорец срещу Левски

Лудогорец завоюва с 1:0 огромното дерби от 12 кръг на Efbet лига с Левски след доста напрегнати 90 минути на стадион " Георги Аспарухов ". В воин за " орлите " се трансформира Руан Секо, който вкара единствения гол в средата на първата част. По този метод " орлите " удължиха серията си без загуба от " сините " на 23 турнирни дуела. Гостите от Разград съумяха да скапват и празника на столичния гранд, откакто часове по-рано последователи откриха монумент на клубната легенда Георги Аспарухов в София.

Левски стартира нападателно дуела, а първият удар към една от двете порти бе на Джавад Ел Джемили, само че топката мина над задачата. Последва нова обстановка пред Серджио Падт, предпочетен пред грешника от срещата с Локомотив Пд Симон Слуга, откакто Жереми Петрис нахлу в наказателното поле, а салдото му бе нарушен, само че основният арбитър Георги Гинчев реши, че е опит за симулация и подвигна жълт картон на десния бек на " сините ". С решението си арбитърът си навлече гнева на почитателите. Минути по-късно основният съди още веднъж бе освиркван, а възгласи " Мафия " отекнаха на стадион " Георги Аспарухов ", откакто Уелтън бе избутан в тил, само че още веднъж не бе маркирано нарушаване.

В средата на първата част Падт се забави прекомерно дълго със задържането на топката и за малко Рикардиньо да я отнеме, откакто съумя да играе с нея, само че тя му избяга.  А с първата си офанзива " орлите " съумяха да поведат в срещата. В 26-ата минута Якуп Пьотровски изведе чудесно Руан Секо зад защитата на " сините ", а последвалият удар в близкия на Андреев ъгъл се оказа неспасяем. Гостите отпразнуваха попаденеето бурно пред Сектор В, с което ядосаха част от агитката на Левски. Стигна се до напрежение, а Текпетей претендираше, че е бил ударен с хвърлен предмет. В минутите преди почивката двата отбора си размениха по няколко удара, само че и нищо фундаментално. А Хосе Кордоба се прибра на полувремето с жълт картон на сметката си.

Втората част стартира с мощно пирошоу в Сектор Б, а в това време Уелтън пропусна отлична опция, откакто ударът му срещна тялото на защитник в " бяло ". След час игра домакините бяха покрай изравнителен гол, откакто Уелтън и Джавад извършиха на късо фаул, а испанецът центрира остро в наказателното поле на Лудогорец, където Рикардиньо засече, топката срещна гредата и излезе в навън.

В 63-ата минута пристигна и следващата дискусионна обстановка, откакто преди малко получилият жълт картон Руан Крус влезе остро без топка в краката на Пламен Андреев, който към този момент я бе изритал, само че реферът Георги Гинчев не посмя да вдигне второ публично предизвестие на нападателя на Лудогорец.

Минута по-късно Николай Костов предприе и първата си промяна, теренът напусна Асен Митков, а мястото му зае Асен Чандъров.На собствен ред Ивайло Петев пусна Рик Джонатан на мястото на Кайо Видал. Четвърт ча

Източник: tribune.bg