Лудогорец разгроми с 6:0 на Хебър в двубой от 9-ия

...

Лудогорец загря за Рома с 6:0

Лудогорец разгроми с 6:0 на Хебър в дуел от 9-ия кръг на efbet Лига. Шампионите играха със самочувствие и въодушевление преди пъравата си среща от шампионата Лига Европа. В четвъртък Лудогорец посреща Рома в Разград.

Мачът с Лудогорец стартира с домашен напън, който даде резултат още в 4-ата минута. Тогава Спас Делев центрира от дясното крило, а Петър Дебърлиев боксира във вратарското си поле. Той обаче прати топката право към Иван Йорданов. 21-годишният футболист си овладя топката и с добре ориентиран удар от десетина метра прати топката в мрежата, предава БНР.

Натискът на Лудогорец продължи и Ерик Джонатан вкара втори гол в 27-ата минута, стреляйки зад тила на Петър Дереблиев. Малко след приключването на половин час играта бе спряна, защото Клаудио Бонани трябваше да получи лекарска помощ след тежко прикосновение с Игор Тиаго. В 26-ата минута пък Текпетей проби през центъра, само че Дебърлиев се намеси уверено.

Минута по-късно обаче стражът на пазарджиклии нямаше какво да направи, откакто Иван Йорданов изведе Текпетей на дясното крило и ганаецът с мощен шут по диагонала порази вратата на отбора на Фулвио Пеа. Секунди преди почивката Спас Делев от директен свободен удар направи 4:0. Три минути след почивката Спас Делев вкара втория си гол в мача и направи резултата 5:0. Атаките на Лудогорец продължиха със същото движение и в 61-ата минута Кирил Десподов вкара нов гол за 6:0.
Източник: petel.bg