Лудогорец продължи със силното си представяне под ръководството на Станислав

...

Вдъхновеният "Лудогорец" се откъсна на върха след успех в дербито с "Левски"

Лудогорец " продължи със мощното си показване под управлението на Станислав Генчев и победи " Левски " в дербито от 12-ия кръг на Първа лига. Шампионите завоюваха с 2:0 и се откъснаха на върха в класирането, като имат задатък от четири точки пред сините.

За " Лудогорец " се разписаха Мавис Чибота в 16-ата минута и Клаудиу Кешеру малко преди края. Със единствено три точни удара първенците съумяха да вкарат два гола.

Победата е осма поредна за състава, воден от Станислав Генчев и общо 20 дуела без проваляне. Само в Първа лига " Лудогорец " продължава да е непобеден в 17 срещи и записа пета поредна победа.

Шампионите към момента не са допускали гол на своя стадион от началото на сезона.

В същото време " Левски " прекъсна серия от четири следващи победи. Тимът на Петър Хубчев записа и първа загуба от 10 август насам. След 12 кръга " Левски " остава втори с 26 точки, колкото има и третият " Локомотив " (Пловдив).

Само три дни след триумфа над " Ференцварош " в Лига Европа треньорът на първенците Станислав Генчев направи пет промени в титулярния си състав. Местата си резервираха Пламен Илиев, Драгош Григоре, Антон Недялков, Стефан Баджи, Марселиньо и Клаудиу Кешеру. В " Левски " смяната беше единствено една и включваше стартирането на Нуно Рейш вместо Янис Каргас.

Двубоят стартира чудесно за домакините, които задържаха повече топката, разчитаха на обичайния си жанр и това докара до триумф. В 16-ата минута Мавис Чибота изведе първенците напред.

Нападателят на " Лудогорец " получи подаване от Кешеру и с удар от въздуха прати топката зад тила на Милан Миятович. Чибота беше оставен непокрит от отбраната на " Левски ", която не действаше добре.

След ранното попадение " Левски " съумя да реагира, като имаше своите положения. Най-добрите се откриха пред Мартин Райнов, който стреля рисково с глава, а по-късно Живко Миланов опита от директен свободен удар. Изстрелът на Миланов обаче беше избавен от Пламен Илиев.

До края на първата част " Лудогорец " по този начин и не съумя да стигне до нов прецизен удар, а " Левски " също не затрудни противника си. На терена преобладваха физическите конфликти.

Вдъхновеният
© lap.bg

След почивката " Лудогорец " действаше със успокоение, разиграваше ловко топката и разчиташе на огромния си опит в такива мачове. " Левски " опита да промени развоя на мача, като треньорът на сините Петър Хубчев пусна на терена Дени Алар и Франко Мазурек, само че и това не донесе резултат. Сините имаха своите епизодични благоприятни условия, най-много след статични положения.

Веднъж и Найджъл Роберта опита да обстрелва вратата.

В самия завършек на срещата " Лудогорец " нанесе втори сериозен удар и направи крачка към успеха. В 80-ата минута Кешеру се разписа след чудесно подаване на Джордан Икоко. Той получи пас от десния защитник, овладя топката и със завъртане от дребен ъгъл вкара.
Източник: dnevnik.bg