Лудогорец продължава серията си без загуба от началото на сезона,

...

"Лудогорец" измъкна труден успех във Варна в мач с пет гола

Лудогорец " продължава серията си без загуба от началото на сезона, откакто победи " Черно море " с 3:2 като посетител в мач от осмия кръг на Първа лига. Шампионите не стигнаха по никакъв начин елементарно до триумфа, като дуелът във Варна беше отворен и с доста положения пред двете порти.

Кирил Десподов даде ранен задатък на гостите от Разград с гол от директен свободен удар във 2-ата минута. В края на първата част Закария Бенша изравни. След паузата Матиас Тисера в 48-ата и Бернард Текпетей в 66-ата минута дадоха стабилен задатък на първенците.

В 76-ата минута Евгений Сердюк се разписа от дузпа и понижи резултата, само че домакините нямаха сили за повече.

С третата си победа подред " Лудогорец " към този момент е втори в таблицата с 16 точки от шест срещи (два мача на първенците бяха отложени). " Черно море " е трети с 15, а водач е " ЦСКА 1948 ", който по-късно играе с ЦСКА.
Източник: dnevnik.bg