Лудогорец постигна втора поредна победа по време на зимния си

...

Лудогорец с нова победа в Белек, орлите се справиха и с шампиона на Полша

Лудогорец реализира втора поредна победа по време на зимния си лагер в Белек, Турция. След триумфа с 3:0 над Олимпия Любляна преди няколко дни, в този момент разградчани надвиха и над първенеца на Полша - Раков (Ченстохова) с 3:1.

Мачът стартира вихрено, като двата тима си означиха три гола единствено в границите на осем минути.  " Орлите " откриха резултата след 61 секунди игра. Кайо Видал откри Квадво Дуа в наказателното поле, който с техничен удар изпрати топката въэв вратата на полския първенец. Малко по-късно

Поляците бързо възвърнаха равенството. Тогава Бартош Новак откри Анте Църнац, той финтира Оливие Вердон, като настройки топката на левия си крайник и с удар под напречната греда прати кълбото във вратата на Серджио Падт за 1:1.​

В осмата минута Лудогорец още веднъж излезе напред в резултата.Текпетей получи топката по десния фланг на офанзивата на разградчани и центрира ниско в наказателното поле, където бранителят на Раков Аднан Ковачевич безусловно несмущаван от никого изпрати топката в мрежата.

В самия завършек на мача резервата Рик Джонтан оформи крайното 3:1 в интерес на първенеца на България.
 Лудогорец - Раков 3:1 (Развой на срещата по минути)