Лудогорец постигна втора победа в контролните си срещи в Австрия,

...

Лудогорец постигна минимална победа срещу Слован Братислава

Лудогорец реализира втора победа в контролните си срещи в Австрия, откакто през днешния ден надви над Слован Братислава с 1:0. Единственото попадение за българския отбор вкара Ивайло Чочев в 59-та минута.

Георги Дерменджиев заложи на скромна група футболисти, като новото попълнение от Швеция Едвин Куртулуш не взе присъединяване в мача, само че също по този начин не игра и Дерой Дуарте, също нов състезател.

Срещата се забави с 35 минути поради злополука в тунел, която прати в огромно запушване рейса на словаците. В състава на Слован Братислава личаха имената на някогашния състезател на Тотнъм Кевин Вимер, някогашните словашки национали Владимир Вайс, който е наследник на треньора на грана, както и Роберт Мак и грузинецът Джаба Канкава.

След оскъдното откъм положения първо полувреме, старши треньорът на " орлите " размени 8 от своите играчи, като остави в игра единствено тримата си халфове – Ивайло Чочев, Педро Нареси и Тодор Неделев.

Именно Чочев откри резултата след доста хубава българска композиция. Спас Делев подаде наляво към Антон Недялков, той потърси Неделев, който обаче не съумя да отиграе и Чочев с левия крайник не остави шансове на стража на Слован Братислава – 1:0 в 60-та минута.

Седем минути по-късно Матиас Тисера направи 2:0, само че голът бе анулиран поради много противоречива засада, маркирана на голмайстора.

В 78-та минута Георги Дерменджиев получи неприятна вест. При опит за спринт Делев получи разтежение и незабавно бе сменен от Раи Насименто. Тепърва ще се прецизира какъв брой време няма да играе опитният футболист.