Лудогорец постигна трудна, но много ценна победа като домакин на

...

Дузпа донесе труден успех на Лудогорец над Монтана

Лудогорец реализира сложна, само че доста скъпа победа като хазаин на Монтана. Шампионите надвиха с 1:0 с гол на Клаудиу Кешерю и към този момент имат задатък от 9 точки пред втория Локо (Пловдив).

Монтана се показа на доста високо равнище и игра доста проведено, допускайки извънредно малко рискове пред своята врата. Лудогорец бе по-деен, владееше напълно самодейността и най-после справедливо прибави три точки към актива си.

През първото полувреме гостите разрешиха единствено две рискове пред своята врата. Клаудиу Кешерю остана самичък против Марио Кирев в средата на полувремето, само че стреля тъкмо в обсега на вратаря. Малко по-късно Кирил Десподов напредна по фланга и насочи бърза топка за Кешерю. Националът на Румъния обаче не откри очертанията на вратата.

Монтана затвори още повече постъпите към вратата си, само че се пропука в 72-ата минута. Тогава Сенхаджи фаулира в наказателното поле Кешерю и съдията Георги Гинчев уточни бялата точка. Потърпевшият осъществя дузпата и донесе успеха на Лудогорец.
Източник: fakti.bg