Лудогорец постигна изключително важна победа, след като удари с 3:2

...

Лудогорец удари Черно море във Варна

Лудогорец реализира извънредно значима победа, откакто удари с 3:2 Черно море на стадион „ Тича “ във Варна.

Със извоюваните три точки първенците излязоха на второ място в класирането с мач по-малко от краткотрайния водач ЦСКА 1948.

Кирил Десподов откри резултата още във втората минута, откакто извърши доста добре директен свободен удар и не остави никакви шансове на Дюлгеров.

През първото полувреме Лудогорец на два пъти пропусна да усили преднината си, като най-чистото състояние изпусна Матиас Тисера, останал самичък против Дюлгеров. Десподов също можеше да означи, само че шутът му бе избит от вратаря. В последната минута на първата част домакините изравниха посредством Беншаа. Той съумя да довкара в мрежата избита от Серджио Падт топка.

Второто полувреме стартира с гол за Лудогорец в 48 ата минута. Разписа се Матиас Тисера от сложна обстановка. Бернард Текпетей направи преднината на „ орлите “ солидна в 66-ата минута лсед мощен удар по земя, който бе неспасяем за Дюлгеров.

Домакините върнаха едно попадение в 76-ата минута. Тогава бе отсъдена дузпа след интервенция на ВАР за игра с ръка в накaзателното поле на Лудогорец. Зад топката застана Евгений Сердюк, който осъществя. Следващите минути обаче Шампионите играха солидно и не позволиха рискове пред вратата защитавана от Падт.
Източник: novinata.bg