Лудогорец победи ЦСКА в голямото дерби на 19-ия кръг на

...

Лудогорец излъга ЦСКА с гол от съблекалнята

Лудогорец победи ЦСКА в огромното дерби на 19-ия кръг на efbet Лига. Шампионите се постановиха с 1:0 в Разград и по този метод дръпнаха с шест точки пред " алените ".

Единственото попадение в мача стана дело на Бернард Текпетей, който се разписа в 4-ата минута на дуела.

Бившият състезател на " армейците " Кирил Десподов бе доста близо на няколко пъти през първата част до попадение, само че пропусна да накаже някогашния си тим, макар забележимото си предпочитание. През първата част първенците тотално владееха самодейността, а " алените " позволиха много неточности, като защиатата постоянно се пропукваше.

През втората част играчите на Бруно Акрапович стояха по-добре, само че по този начин и не съумяха да основат чисти голови положения, по този начин нужни, с цел да извърнат мача.

Преди дуела, старши треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович дефинира мача като партия шах. " Срещу шахматисти като Дамбраускас е мъчно, нека аз да съм гросмайсторът ", сподели експертът. В последна сметка, печеливш в този дуел излезе Дамраускас.

Срещата стартира с домашен напън. Още в 4-ата минута разградчани съумяха да поведат. Кирил Десподов проби вляво, навлезе в наказателно поле и стреля, вратарят мазета, топката попадна в Текпетей, който засече от близка отдалеченост и без да е обезпокояван от никого направи 1:0.

В 18-ата минута като по знамение нямаше втори гол за първенците. Текпетей откри Кирил Десподов, който остана самичък против вратаря, само че Матей мазета със сетни старания, на метър пред голлинията.

Последва много неуверена игра от страна на " алените ". В отбрана гостите допускаха много неточности, които водеха до много рискови офанзиви от страна на Лудогорец. В 33-ата минута, Текпетей центрира отдясно, където Кирил Десподов от доста близка отдалеченост стреля с глава, само че над вратата.

Минути преди края на втората част, Кирил Десподов още веднъж опита шанса си, само че Густаво Бусато избави. През втората част първенците смъкнаха равнището.

В 72-ата минута новото попъление на " алените " Мено Кох направи формален дебют откакто размени Пламен Гълъбов. Минути по-късно първи мач с екипа на ЦСКА записа и Бисмарк Чарлс, който получи картотека директно преди дербито.

В 76-ата минута. Жорди Кайседо се извисява в наказателното поле, откакто засече от фаул, само че стреля неопределено в навън. Две минути преди края на постоянното време, Мено Кох предотврати съвсем сигурен гол на Кешеру, избивайки пред голлинията. След повторенията стана ясно, че топката излизаше в навън.Така Лудогорец се откъсна на шест точки пред ЦСКА и поглежда по-сигурно към десетата си купа.
Източник: fakti.bg