Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 3:1 в последен мач от

...

Лудогорец е на 1/2 финал в Sesame Купа на България, Неделев избухна с изумителен гол

Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 3:1 в финален мач от 1/4-финалите на SESAME Купа на България. Така на полуфиналите " орлите " се причисляват към ЦСКА, Хебър и Ботев Пловдив.

Тодор Неделев откри резултата в 17-ата минута с неповторимо осъществяване на директен свободен удар. В началото на втората част отново той удвои, само че Педриньо върна интригата с прекрасен гол от отдалеченост.

До изненада не се стигна и в заключителните минути Рик Джонатан постави точка на разногласието.

Жребият за 1/2 финалите ще бъде изтеглен НА ЖИВО по  DIEMA SPORT в коментарното студио след дуела.

Срещата предстоящо стартира с лек домашен напън. " Орлите " имаха предимство във връзка с владеенето на топката. Гостите от своя страна мъчно проведоха офанзиви с повече подавания.

В 6-ата минута Лудогорец сътвори страховит късмет пред вратата на ЦСКА 1948. Неточност в защитата разреши на топката да стигне до Руан Секо, който опита да я прати в мрежата, само че Генадий Ганев съкрати дистанцията и се намеси.

Четири минути по-късно пристигна и отговор от момчетата на Николай Панайотов. Педриньо опита от отдалеченост да вкара още един хубав гол, само че този път прати изстрела право в Симон Слуга.

Четвърт час след началото на мача " алените " оцеляха след още една рискова офанзива. На далечната греда беше открит Сон, който с едно допиране смъкна топката за Руан Секо. Нападателят понечи да стреля, само че бе блкоиран от бранител.

В 17-ата минута към този момент нямаше какво да избави ЦСКА 1948. Тодор Неделев си завоюва нарушаване в рискова зона. Левичарят извърши по съвършен метод статичното състояние, като завъртя топката над вратата и тя влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата защитавана от Генадий Ганев.

С приключването на половин час игра Якуб Пьотровски опита марковия си шут от отдалеченост, само че не затрудни стража.

Упражнението повтори и Кайо Видал малко по-късно, но ударът в близкия ъгъл на Ганев също бе отразаен.

В последната минута на постоянното време за първата част Аслак Фон Витри почисти топката с глава в корнер. От последвалия ъглов удар Емил Ценов отскочи добре и стреля, само че над напречната греда.

Само няколко секунди след началото на втората част Тодор Неделев вкара втори гол и съкруши ЦСКА 1948. Авторът на първото попадение опитва да стреля от доста далечна отдалеченост и след рикошет в крайници на Емил Виячки, топката излъга Ганев и попадна зад голлинията.

Гостите обаче се върнаха в срещата единствено 10 минути по-късно. Груба неточност в изнасянето на топката разреши на Реян Даскалов да я отнеме. Кълбото попадна в Педриньо, който от отдалеченост заби топката в долния ъгъл на вратата, като не остави шансове на Слуга.

Дванайсет минути преди края на постоянното време Рик Джонатан стигна до аутлинията и върна топката обратно към дъгата на наказателното поле. Там връхлетя Сон, който опита доста мощен фалцов удар, само че не откри очертанията.

Три минути по-късно " орлите " сложиха точка на разногласието. След бърза контраофанзива Якуб Пьотровски пусна прекрасен пас зад тила на отбраната. Рик Джонатан се отскубна, преодоля вратаря и на празна врата вкара за 3:1

FT Лудогорец - ЦСКА 1948 3:1

1:0 Тодор Неделев 17'

2:0 Тодор Неделев 46'

2:1 Педриньо 56'

3:1 Рик Джонатан 81'

Състави

Лудогорец : 12. Симон Слуга, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев, 99. Руан Секо

Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА 1948 : 33. Генадий Ганев, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки, 25. Евгений Сердюк