Лудогорец победи Шамрок Роувърс с 3:0 в пъривя мач от

...

Лудогорец си осигури комфортен аванс след първия мач с Шамрок Роувърс

Лудогорец победи Шамрок Роувърс с 3:0 в пъривя мач от втория елиминационен кръг на Шампионска лига. Пиерос Сотириу бе звездата на мача, откакто означи двете попадения в срещата. Игор Тиаго също се разписа в последната минута на дуела.

Нападателят на българския първенец откри резултата в 26-ата минута на стадион " Хювефарма Арена " в Разград. 29-годишният голмайстор засече с глава центриране на Каули.

Девет минути по-късно домакините удвоиха задатъка си. Бранител на гостите почисти удар на Рик Жонатан от голлинията, само че Пиерос Сотириу бе прецизен при добавката.

Минута откакто повиши преднината на " орлите ", кипърецът можеше да оформи своя хеттрик, само че попадението му бе анулирано поради засада.

По всичко изглеждаше, че възпитаниците на Стивън Брадли нямаха отговор против дейностите на кипърския стрелец. Негов удар с глава срещна лявата греда.

След почивката ирландците насочиха единствено един прецизен удар, само че Серджо Пад се оправи с него. В добавеното време резервата Игор Тиаго оформи крайния резултат, единствено три минути откакто се бе появил в игра.

Реваншът сред двата отбора на стадион " Талахт " в Дъблин е след седмица, 26 юли, вторник, от 22:00 часа.