Лудогорец победи с 2:0 финландския шампион ХИК Хелзинки като домакин

...

Лудогорец победи финландския шампион ХИК с 2:0

Лудогорец победи с 2:0 финландския първенец ХИК Хелзинки като хазаин и записа втора победа в своята група от Лига Европа. По този метод тимът от Разград събра актив от седем точки, с които държи второто място - с три пункта повече от Рома на Жозе Моуриньо. С получения резултат " орлите " си подсигуряваха европейски мачове и през пролетта - най-малко в плейофите на Лигата на конференциите,

Двата тима действаха относително внимателно през по-голямата част от първото полувреме, само че в 39-ата минута домакините откриха резултата, материализирайки лекия си превес. Рик Джонатан пусна пас с пета към нахлуващия отляво Дани Групер, който шутира мощно в близкия ъгъл, а топката се спря във вратата на Конър Хазард за 1:0. В 44-ата минута ХИК се размина с изравняването. Груба неточност в отбраната на българския отбор разреши на Малик Абубакари да изскочи на отлична позиция пред Серджио Падт, само че вратарят на " зелените " съумя да избави. През второто полувреме Лудогорец бе по-активен от своя противник и в 64-ата минута поведе с 2:0! Бърнард Текпетей се откъсна самичък против вратаря на гостуващия състав, преодоля го, само че се засуети и загуби много от своя задатък в обстановката. Последва обаче пас към нахлуващия фронтално против рамката на ХИК Рик Джонатан, който с едно допиране прати топката зад голлинията.  В оставащите до края попадение на Каули беше анулирано поради засада, а Юка Райтала от ХИК получи червен картон в края на конфликта. Така Лудогорец към този момент гледа към семейството си на лидера в групата Бетис на 27 октомври.

Източник: euronewsbulgaria.com