Лудогорец победи с 2:0 Ботошани в първата си контрола от

...

Лудогорец стартира контролите с победа, Херо даде шанс на таланти

Лудогорец победи с 2:0 Ботошани в първата си контрола от зимната подготовка. Успехът на " орлите " пристигна след голове на Клаудиу Кешерю в 11-ата минута и на Натанаел в 90-ата.

Димитър Димитров заложи от първата минута на двама гении от школата. Титуляри против петия в румънското състезание започнаха левият бек Александър Василев и нападателят Светослав Ковачев.

" Орлите " стартираха по-активно и в 11-ата минута поведоха. Марселиньо изведе младия Ковачев самичък против вратаря на Ботошани, юношеският национал стреля, само че Кобреа отрази. Последва добавка на Кешерю, който без проблем осъществя в празната врата - 1:0.

До почивката избраниците на Херо пропуснаха няколко благоприятни условия.

През втората част Лудогорец излезе с нова единайсеторка, в която бе включен 17-годишният нападател от школата Доминик Янков. В 59-ата минута младокът имаше късмет да се разпише, само че пропиля добър късмет.

В 76-ата минута българите като по знамение не удвоиха. След центриране от корнер Моци чукна топката към Густаво Кампаняро, само че халфът не съумя да вкара на два метра пред празната врата, стреляйки над напречната греда. В 90-ата минута Натанаел подпечата успеха с хубав гол от дребен ъгъл, прехвърляйки стража на Ботошани - 2:0.

Втората контрола на Лудогорец в Турция е в събота (20 януари) против Шахтьор (Донецк). Двубоят с осминафиналиста в Шампионската лига ще се играе на стадиона на хотел " Регнум Кария " от 16:00 часа българско време.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТОШАНИ 2:0
1:0 Клаудиу Кешерю (11), 2:0 Натанаел (90)

ЛУДОГОРЕЦ (първо полувреме): Ренан дос Сантос, Сисиньо, Игор Пластун, Рафаел Форстър, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Марселиньо, Светослав Ковачев, Клаудиу Кешерю

ЛУДОГОРЕЦ (второ полувреме): Хорхе Брун, Георги Терзиев, Козмин Моци, Лукас Саша, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки, Жоао Пауло, Доминик Янков