Лудогорец победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от първия

...

"Лудогорец" започна плейофите с победа срещу "Локомотив"

Лудогорец " победи с 1:0 " Локомотив " (Пловдив) в мач от първия кръг на плейофите на Първа лига. Тодор Неделев вкара единствения гол, като това беше дебютното му попадение с екипа на първенците.

" Лудогорец " натисна още първоначално, а Игор Тиаго стреля, само че Илко Пиргов избави. Кайо Видал вкара гол при последвалия корнер, който обаче беше анулиран поради засада. Малко по-късно Видал се разписа още един път, само че голът още веднъж беше анулиран поради засада, този път на Игор Тиаго в хода на офанзивата.

Нонато опитва два пъти удари за " Лудогорец ", само че без триумф, а Тодор Неделев също стреля, само че Пиргов избави. В 42-ата минута домакините откриха. Франко Русо подаде на Тиаго, който пусна към Неделев, а халфът означи първия си гол с екипа на " Лудогорец ".

В началото на второто полувреме Игор Тиаго направи огромен пропуск за домакините, като не съумя да уцели вратата от близко. " Лудогорец " натискаше, а Бърнард Текпетей и Кайо Видал насочиха удари, само че не затрудниха Пиргов. Видал опитва още един изстрел, само че не уцели вратата.

В 77-ата минута домакините получиха дузпа, която обаче беше анулирана след обзор от системата за видеоповторение (VAR). Видал получи жълт картон за симулация.

" Лудогорец " си върна първото място със 77 точки, като води с точка пред ЦСКА. По-рано през днешния ден алените победиха с 2:0 " Черно море ".
Източник: dnevnik.bg