Лудогорец победи с 1:0 като гост ЦСКА на препълнения стадион

...

Лудогорец превзе Армията

Efbet2023 Horizontal
Лудогорец победи с 1:0 като посетител ЦСКА на препълнения стадион „ Българска войска “, като по този начин смъкна тима на Саша Илич от първото място в класирането на efbеt Лига. Единственото попадение бе дело на Игор Тиаго в 68-ата минута, а тъкмо преди гола на нападателя основният арбитър Георги Кабаков прекъсна дуела.

Това решение бе взето, откакто към Кирил Десподов полетяха предмети, до момента в който се опитваше да извърши ъглов удар от страната сред секторите " Г " и " В ". Най-добрият български рефер предизвести двамата треньори, а минутка по-късно прибра футболистите към съблекалните. При излизането към тунела съдийската бригада също бе замеряна. След 15 минути спиране дуелът бе възобновен, като при завръщането си на терена Кабаков разгласи, че срещата ще бъде продължи от 66-ата минута и 45-ата секунда с осъществяване на ъглов удар от гостите. След него последва нов корнер, който шокира публиката, защото при неговото осъществяване Амос Юга изпусна Тиаго и таранът от близко матира Густаво Бусато за 0:1. Така звездата на първенците се разписва в пети следващ мач в шампионата, като на сметката си към този момент има 12 гола в елита.

С успеха Лудогорец постави завършек на серията на ЦСКА от 16 следващи мача без загуба. За последно „ алените “ паднаха точно от първенците в Разград през есента.

По този метод разградчани стопираха серията на ЦСКА от 16 дуела без проваляне в шампионата. С трите точки Лудогорец към този момент оглавява Първа лига с актив от 68 точки, пред ЦСКА с 67, при два оставащи кръга до края на постоянния сезон.

За  " армейците " следва посещение на Хебър, до момента в който Лудогорец приема Берое.