Лудогорец победи с 1:0 като гост Славия в отложен мач

...

Лудогорец се наложи над Славия и излезе на първо място

Лудогорец победи с 1:0 като посетител Славия в отсрочен мач от втория кръг от елита. Шампионите излязоха преди всичко в класирането с актив от 19 точки, колкото има и. Зелените обаче сините в директния мач по-рано през сезона.

Славия остава без победа в четири следващи мача и е с актив от единствено 8 точки. Лудогорец пък остава единственият тим без загуба в шампионата досега. Зелените имат седем победи и едно тъждество. Освен това.

Двата отбора направиха мощно първо полувреме. След близо четвърт час игра Квадво Дуа насочи шут от придвижване, само че Светослав Вуцов избави. Капитанът на белите Галин Иванов стреля подло в 19-ата минута, само че топката мина около десния непряк дирек на вратата, защитавана от Сердио Падт.

Четири минути по-късно Франсиско Гомес центрира в наказателното поле на домакините, Ивайло Чочев би с глава, само че изпрати топката над напречната греда. В 25-ата минута Карл Фабиен имаше опция да открие резултата, само че шутира неопределено.

Лудогорец поведе в резултата в 32-ата минута с красиво попадение на Рик Джонатан. Бразилецът вкара топката в горния ъгъл на вратата с удар отвън наказателното поле

След почивката Славия натисна, само че нямаше доста положителни благоприятни условия да изравни. Галин Иванов стреля опана в 58-ата минута. В 85-ата минута Ертан Томбак центрира към Мартин Георгиев и с глава бранителят стреля в навън.

Пет минути по-късно влезлият като запаса Куентин Зеедорф отби топката пред голлинията след удар с глава на Диниш Алмейда, пристигнал след центриране от ъглов удар.
Източник: flashnews.bg