Лудогорец победи с 1:0 датския Нордселанд и се класира за

...

Лудогорец успя! С нова бомба на Пьотровски шампионите се класираха за елиминациите в ЛК

Лудогорец победи с 1:0 датския Нордселанд и се класира за елиминациите в Лигата на конференциите. Единственото попадение осъществя Якуб Пьотровски в 79-та минута и по този метод българският първенец отстрани датчаните, които останаха трети и отпадат.
Прочетете още
В 26-та минута Лудогорец можеше да открие резултата, само че удар на Квадво Дуа срещна гредата.

В 37-та минута Расмусен заплаши вратата на Падт, само че стражът внимаваше и мазета в корнер.

В началото на втората част влезлия единствено секунди по-рано Руан Секо стреля неопределено от добра позиция.

В 63-та минута датчаните също уцелиха греда, откакто Нигрен засече с глава центриране на Шелдеруп, само че гредата избави Лудогорец.

Лудогорец отговори с удар на Руан, който беше избит в корнер от вратаря на датчаните.

В 79-та минута спасителят на Лудогорец през този сезон в евротурнирите Якуб Пьотровски още веднъж се превърва в воин за първенците. Той стреля от дъгата на пеналта, получи се рикошет и топката влетя в мрежата на датския Нордселанд - 1:0.

В 82-та минута Маркус Ингвартсен уцели греда, а при добавката Бенямин Нигрен стреля високо над вратата.

В другия мач от групата Фенербахче победи с 4:0 Спартак Търнава в Истанбул.

Така Лудогорец приключи на второто си място в групата с 12 точки, Фенербахче завоюва групата също 12 точки, само че с по-добра голова разлика. Нордселанд остана с 10 точки и отпада макар успехите със 7:1 над Лудогорец и 6:1 против Фенербахче вкъщи. Спартак Търнава остана на последното място с една точка.

Лудогорец ще взе участие в предварителния кръг за класиране на осминафиналите, а жребият за него ще бъде в понеделник.
Източник: trafficnews.bg