Лудогорец победи Нюрнберг с 3:0 в последната контрола на разградчани

...

Лудогорец завърши подготовката си в Австрия с престижна победа

Лудогорец победи Нюрнберг с 3:0 в последната контрола на разградчани по време на лагера им в Австрия.

Футболистите на треньора Анте Шимунджа поведоха в резултата рано рано в срещата, откакто Спас Делев (9`) съумя да се разпише. До края на полувремето " зелените " стояха по-добре на терена и пропуснаха няколко положителни благоприятни условия да удвоят преднината си. През втората част немците подвигнаха оборотите, само че макар напъните им Клод Гонсалвеш (77`) удвои. В края на срещата Рик Джонатан (89`) оформи класиката.
 Лудогорец - Нюрнберг: 3:0 (Развой на срещата по минути) онлайн
Лудогорец - Нюрнберг: 3:0 (Развой на срещата по минути)

" Орлите " ще мерят сили с втородивизионния немски тим - Нюрнберг

Така " зелените " завършват подготовката си с две победи. Разградчани записаха триумф над втородивизионния БВ Линц (5:1), тъждество против немския Гройтер Фюрт (1:1) и загуба от унгарския първенец Ференцварош (0:3).
 Снимка 578995
Източник:

Двубоят стартира равностойно, като лудогорци сътвориха първата забавна обстановка в мача в шестата минута. Отлична офанзива на разградчани отляво приключи с подаване на Рик Джонатан към непокрития в наказателното поле Спас Делев. Необезпокояван, нападателят насочи изстрел от към точката на дузпата, само че прати топката над вратата.
 Снимка 578994
Източник:

В деветата минута разградчани поведоха в резултата. Антон Недялков напредна добре отляво и центрира към Спас Делев, който с акуратен удар с глава прати топката във вратата на Кристиан Матения.

В 21-ата минута, след поредна добра офанзива отляво, Антон Недялков подаде към Джонатан Рик, който подаде към Клод Гонзалвеш. Футболистът обаче не съумя добре да насочи топката и тя излезе в навън.
 Снимка 578993
Източник:

В 35-ата минута Рик Джонатан пусна хубаво подаване към Доминик Янков. Халфът преодоля защитник на Нюрнберг, след което подаде към Пиерос Сотириу в наказателното поле. Кипърецът отстрани опеката на Матения, само че бе в състояние на засада и голът беше анулиран.
 Снимка 578992
Източник:

Малко преди края на първото полувреме Доминик Янков направи нарушаване против футболист на Нюрнберг, след което обаче се стигна до повишаване на напрежението и конфликт сред футболисти на двата тима. Схватката продължи малко и се размина без червени картони.

През втората част треньорът на Нюрнберг - Роберт Клаус направи редица промени в състава си за разлика от разградчани, които останаха със същите 11, с които стартираха срещата.
 Снимка 578991
Източник:

Ерик Шуранов заплаши вратата на Лудогорец, само че Антон Недялков героичен почисти от голлинията. Малко по-късно футболистът на Нюрнберг още веднъж шутира, само че Серджио Падт се намеси добре и избави.

В 71-вата минута Матиас Тисера шутира, само че Карл Клаус избави. Топката попадна в Доминик Янков, само че той не съумя да я насочи във към този момент опразнената врата.
 Снимка 578990
Източник:

В 77-ата минута Клод Гонсалвеш удвои. Футболистите на Нюрнберг направиха ужасяваща неточност при изнасянето на топката. Гонзалвеш пресече подаване на Карл Клаус към защитник на германците и на празна врата се разписа - 2:0.

В 89-ата минута резултатът с тана типичен. Матиас Тисера стреля от границата на наказателното поле. Карл Клаус мазета, само че Джонатан стигна до топката и я вкара за трети път във вратата.
 Моци: Трябва да продължаваме напред и нагоре