Лудогорец победи Локомотив София с 1:0 в Разград в 27-ия

...

Лудогорец излезе начело в елита – ВИДЕО

Лудогорец победи Локомотив София с 1:0 в Разград в 27-ия кръг на efbet Лига. Така първенците излязоха отпред в класирането с 65 точки. Вторият има 64 точки и мач по-малко. Локомотив София остава осми с 37 точки.

Зелените реализираха пети следващ триумф в шампионата. Победният гол за отбора на Ивайло Петев вкара Игор Тиаго в 81-ата минута.. Гостите играха с човек по-малко през цялото второ полувреме поради аления картон на Селсо Рапосо в 43-ата минута.

Общо в тази среща орлите имаха 35 шута по посока на вратата. Бубакар Гайе обаче направи превъзходен мач за железничарите. В 21-ата минута гол на Спас Делев беше анулиран от ВАР поради засада. Нарушение против Делев беше и повода за аления картон на Рапосо. Делев асистира от корнер и за гола на Лудогорец.

В края съдията Георги Димитров отсъди дузпа за домакините за нарушаване на Алан Диас. След преразглеждане с ВАР обаче той промени решението си и даде жълт картон на Тисера за симулация.

В идващия кръг Лудогорец гостува на ЦСКА-София. Мачът е на 30 април.

Източник: flashnews.bg