Лудогорец победи Жалгирис с 1:0 в първи плейоф за влизане

...

Лудогорец с минимален успех срещу Жилгирис

Лудогорец победи Жалгирис с 1:0 в първи плейоф за влизане в групите на Лига Европа.

Татомирович си означи автогол още във втората минута. Като цяло обаче " орлите " могат да съжаляват доста, защото в хода на първото полувреме бяха нацелени гредите на три пъти, а един от пропуските беше изключително огромен.

Не бяха минали и 120 секунди, когато българският отбор нанесе своя удар. След остро центриране от Кирил Десподов бранителят Татомирович си заби топката в личната врата за 1:0.

Гостите се пробваха по-късно да се засилват, като в осмата минута Ренан стреля много неопределено от отдалеченост. В 11-а минута Йорданов откри Кирил Десподов на фланга, който заложи топката на главата на Игор Тиаго, а Гертмонас прояви брилянтен инстикт, с цел да отрази изстрела.

Само две минути по-късно Десподов имаше малшансът да види по какъв начин негов директен свободен удар откри единствено гредата на вратата на гостите. В 14-а минута и Недялков нацели горната греда след засечена топка от ъглов удар.

В 29-а минута Кирил Десподов направи голям пропуск. След чудесна офанзива отдясно Спас Делев отклони топката с пета в наказателното поле, а българският национал се изправи пред полупразната врата, само че уцели с доста мощност дясната греда на вратата на Гертмонас.

В началото на втората част Жалгирис пое самодейността на терена и стартира да разиграва по-уверено. В 53-а минута Ренан стреля доста едва в ръцете на Симо Слуга. В 56-а минута Ойвуси насочи неакуратен удар след корнер.