Лудогорец победи драматично с 2:1 като гост Славия в отложен

...

Лудогорец пречупи Славия с късмет в края

Лудогорец победи трагично с 2:1 като посетител Славия в отсрочен мач от петия кръг в Първа футболна лига.

В 10-ата минута Людовик Соарес направи неточност при изнасяне и Лудогорец лиши топката. Тя доближи до Бърнард Текпетей, който влезе в наказателното поле, центрира и Матиас Тисера от близко откри резултата в интерес на първенците.

Последваха положителни изяви за " зелените " и Светослав Вуцов избави рисков шут на Текпетей, а в 23-ата минута Славия отговори с опит за гол на Кристиан Добрев.

Играта до края на първата част беше равностойна. Две минути по-късно националът Светослав Вуцов се намеси уверено при удар на Каули Оливейра.

Столичани доближиха до равнене четири минути след почивката. Емил Стоев подаде за Галин Иванов, който финтира вратаря Падт и отбраната на гостите и осъществя за 1:1.

В 52-ата минута Рик Джонатан стреля от дъгата на наказателното поле, само че ударът му се отби в страничната греда.

В 84-ата минута Рик Джонатан центрира в наказателното поле, Светослав Вуцов боксира топката в тялото на връхлитащия Кирил Десподов, който с дребна доза шанс се трансформира в създател на победното попадение в дуела.

Ситуацията беше преразгледана от видео помощник арбитрите, а основният арбитър Драгомир Драганов отсъди гол в интерес на тима от Разград.

Георги Петков получи червен картон на аварийна пейка на Славия поради митинг против решението на Драганов.

В третата минута на спомагателното време Вуцов избави удар на откъсналия се Десподов.

След този триумф Лудогорец изостава на единствено две точки от водача ЦСКА, като има и мач по-малко, до момента в който Славия остана на пето място в Първа лига.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2 (0:1)
0:1 Матиас Тисера (10)
1:1 Галин Иванов (49)
1:2 Кирил Десподов (84)

Червен картон : Георги Петков (Славия) 87, на аварийна пейка

Жълти картони : Емил Виячки (Славия), Игор Тиаго (Лудогорец)

Главен арбитър : Драгомир Драганов