Лудогорец победи Черно море с 2:1 в дербито на единствените

...

Лудогорец се измъчи, но победи Черно море

Лудогорец победи Черно море с 2:1 в дербито на единствените непобедени тимове до шестия кръг на родното състезание и се завърна на върха. Родриго изведе домакините в 28-ата минута с удар в далечния ъгъл след контраофанзива, а единствено 4 минути по-късно разградчани изравниха с попадение на Дан Битон. Четвърт час преди края Кешерю изравни след асистенция на Марселиньо, който малко по-късно беше изпъден за втори жълт картон.

Домакините натиснаха първоначално и първи пробваха да застрашат противника с удар на Андраде в 3-ата минута, само че Пламен Илиев се оправи. Лудогорец поизравни играта, само че двата отбора по този начин и не създаваха 100%-ови положения за гол до ситуацията на Дон Битон в 24-ата минута, когато Дюлгеров извади топката от горния ляв ъгъл. Минути по-късно Аристот Ндонгала получи топката на границата на вратарското поле, само че вратарят на Лудогорец сподели страхотна реакция. Черно море въпреки всичко съумя да се възползва и да материализира по-активната си игра с попадение на Родриго в 28-ата минута с удар в далечния ъгъл след контраофанзива.

В края на полувремето Лудогорец можеше да поведе, само че удар на Кешерю беше отразен от вратаря на домакините.
Източник: fakti.bg