Лудогорец победи Черно море с 1:0 у дома в двубой

...

Лудогорец се озори с Черно море, но победи

Лудогорец победи Черно море с 1:0 вкъщи в дуел от 16-ия кръг на efbet лига и записа шести следващ триумф в елита.

Гостите започнаха по-активно и до първите 10 минути имаха две положения за гол. Лудогорец обаче съумя да поведе с първия си прецизен удар в мача в 17-ата минута, когато Клаудиу Кешерю вкара от близко. До края на първото полувреме и двата отбора имаха опция да вкарат, само че не се възползваха.

Малко след час игра Каули можеше да удвои задатъка на Лудогорец, само че вратарят на Черно море се оправи. Минути по-късно Велислав Василев пропусна да изравни при контраофанзива, само че ударът му беше избавен. До края гостите от Варна пробваха напън, само че той не докара до смяна в резултата.

Лудогорец към този момент води с 5 точки на върха в класирането, а има и мач по-малко от преследвачите Локомотв (Пловдив) и ЦСКА, които са с 30 точки. Черно море пък остана на седма позиция с 21 точки.
Източник: fakti.bg