Лудогорец победи Ботев Враца с 2:1 в мач от 22-ия

...

Лудогорец съкруши Ботев в последната секунда на тежкия терен във Враца

Лудогорец победи Ботев Враца с 2:1 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. По стратегия дуелът трябваше да се играе през вчерашния ден, само че поради неприятните условия за футбол във Враца, той бе изместен за през днешния ден. Домакините откриха рано резултата на доста тежкият терен на стадион "Христо Ботев " посредством Мирослав Маринов (3), само че в 17-ата минута Алекс Сантана възвърне равенството. "Орлите " доближиха до триумфа безусловно в последната секунда на добавеното време, когато прецизен бе Пиерос Сотириу.

С успеха Лудогорец усили задатъка си на върха в класирането пред ЦСКА на шест точки, до момента в който Ботев Враца е на 13-ата позиция с 19 точки.

Разградчани стартираха нападателно дуела и още в 1-ата минута Мануел Шоу насочи рисков изстрел от отдалеченост, който бе уловен от Красимир Костов.

В 3-ата минута домакините откриха резултата. Врачани проведоха офанзива отляво. Чавдар Ивайлов комбинира с Мартин Николов, който незабавно центрира успредно на голлинията, където останалият непокрит Мирослав Маринов осъществя от близко. В ситуацията останаха подозрения за засада, само че се видя, че Жан Карничник покрива младия нападател, който през днешния ден празнуваше своя 18-годишен рожден ден и изведе отбора си с капитанската лента.

"Орлите " пробваха да реагират незабавно, само че изстрел с глава на Оливие Вердон попадна в ръцете на вратаря на Ботев Враца. В 12-ата минута разградчани бяха доста покрай изравнителното попадение. Кирил Десподов центрира от ъглов удар на близката греда, където Мануел Шоу стреля с глава, само че топкат срещна десния страниен дирек на вратата. Тази комбнация не е непозната на "орлите " от началото на сезона, откакто към този момент на два пъти анголецът порази съперниковите порти.

В 17-ата минута Лудогорец възвърне равенството. След осъществяване на ъглов удар бранител на домакините не се намеси добре и подари топката на Игор Пластун, който смъкна към Пеирос Сотириу. Кипърецът не съумя да нанесе изстрел, само че кълбото още веднъж не бе изчистено и Алекс Сантана насочи изстрел, който в началото бе отразен, само че по-късно бразилецът осъществя при добавката.

Веднага след попадението Красимир Костов трябваше да се намесва уверено след компактен изстрел на Мануел Шоу, а при добавката Спас Делев стреля неопределено от добра позиция. В 19-ата минута Пиерос Сотириу бе изведен в половината на врачани. Нападателят нахлу в наказателното поле и нанесе изстрел, само че топката прелетя над вратата.

В идващите минути гостите продължиха да притискат противника си и се настаниха дълготрайно в половината на домакините.В 27-ата минута Кирил Десподов центрира от фаул в наказателното поле, където Алекс Сантана нанесе изстрел, който мина над вратата. Врачани дадоха отговор в идната минута, когато Юлиан Ненов насочи удар от далечно разстояние, само че той бе слаб и Серджио Падт улови.

Малко по-късно разградчани можеха да осъществят цялостен поврат, откакто Красимир Костов бе оптимално усложнен от рисково центриране на Бърнард Текпетей, само че стражът внимаваше и се намеси уверено. Костадин Ничев също внимаваше и съумя да почисти в ъглов удар отбитата топка пред погледа на Пиерос Сотириу.

"Орлите " продължиха да притискат противника си и не му позволяваха да премине централнта линия на терена. Този напън водеше до непрекъснато напрежение пред вратата на Красимир Костов, като разградчани извършиха над 10 корнера през първите 45 минути.

На почивката треньорът на разградчани Анте Шимунджа направи една смяна по състава си, включвайки в игра към този момент възобновения Антон Недялков на мястото на Бърнард Текпетей. Българският национал постави и капитанската лента.

Лудогорец започва нападателно второто полувреме и още в началните минути можеше да се стигне до цялостен поврат. Каули Оливейра напредна в половината на домакините и насочи компактен изстрел от отдалеченост, след което Красимир Костов уверено мазета с една ръка, влизащата под гредата топка.

В 53-ата минута Кирил Десподов центрира за следващ път от ъглов удар в наказателното поле, където непокритият Оливие Вердон се озова на добра стрелкова позиция, само че последвалият му удар от въздуха мина над вратата. Седем минути по-късно гостите бяха покрай второ попадение. Първо Красимир Костов отрази отдалечен изстрел на Кирил Десподов. Мануел Шоу стигна до отбитата топка и центрира в наказателното поле, където Пиерос Сотириу насочи изстрел от близко, който мина около десния непряк дирек. Малко по-късно стражът на домакините се намеси и след изстрел на Антон Недялков.

Ботев Враца отговори в 63-ата минута с добра офанзива през центъра. Чавдар Ивайлов изведе Антонио Георгиев в наказателното поле, след което халфът финтира Оливие Вердон и нанесе изстрел, само че Игор Пластун се върна в точния момент и мазета в ъглов удар.

Малко по-късно Алекс Сантана можеше да означи своя втори гол в мача, откакто насочи хубав изстрел от отдалеченост, който мина около левия непряк дирек. В 74-ата минута гостите желаеха дузпа за игра с ръка на Юлиан Ненов, само че след обзор на обстановката с ВАР основният арбитър Драгорми Драганов не уточни бялата точка.

Две минути по-късно врачани бяха покрай второ попадение. След осъществяване на ъглов удар се получи безредие в наказателното поле, от което се възползва Антонио Георгиев, който нанесе изстрел, само че топката се отклони от съперников състезател и излезе в ъглов удар.

В 82-ата минута Лудогорец още веднъж изиска дузпа за игра с ръка на Виктор Василев в наказателното поле, само че ясно се видя, че топката среща тялото на халфа. Веднага по-късно Алекс Сантана стреля в далечния ъгъл от границата на наказателното поле, само че топката мина над вратата.

В заключителните минути на постоянното време първо Кирил Десподов, а по-късно и Рик Джонатан стреляха около вратата. Дълбоко в добавеното време Красимир Костов за следващ път се намеси уверено след изстрел с глава на Пиерос Сотириу в близкия ъгъл.

В последните секунди на добавеното време Лудогорец стигна до триумфа, откакто Пиерос Сотириу получи в наказателното поле и с изстрел в левия ъгъл осъществя.

БОТЕВ ВРАЦА – ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Мирослав Маринов 3'

1:1 Алекс Сантана 7'

1:2 Пиерос Сотириу 90+6'

Стартови сформира на двата тима:

БОТЕВ ВРАЦА: 76. Красимир Костов – 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 3. Луис Фелипе, 2. Валери Христов, 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски, 17. Чавдар Ивайлов, 15. Мирослав Маринов (к), 94. Юлиян Ненов, 28. Красимир Тодоров

Резерви: 33. Любомир Василев (вр), 23. Димитър Илиев, 14. Антон Фасе, 24. Стефан Гаврилов, 22. Диего Фераресо, 20. Мохамед Бентахар, 11. Виктор Василев

Старши треньор: Даниел Моралес

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт – 30. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 21. Жан Карничник, 37. Бернард Текпетей, 7. Алекс Сантана, 23. Мануел Шоу, 95. Каули Оливейра, 90. Спас Делев, 11. Кирил Десподов (к), 19. Пеирос Сотириу

Резерви: 12. Симон Слуга (вр), 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 64. Доминик Янков, 73. Рик Джонатан