Лудогорец отпадна в плейофите на Лигата на конференциите, след като

...

"Лудогорец" напусна Европа след драма с дузпи

Лудогорец " отпадна в плейофите на Лигата на конференциите, откакто беше отстранен от " Андерлехт " след дузпи. В постоянното време българският отбор отстъпи с 1:2 в Брюксел, само че поради триумфа си в първата среща, се стигна до продължения и удари от 11-те метра.

При тях " Андерлехт се наложи с 3:0.

Затвърди се наклонността " Лудогорец " да има големи компликации в гостуванията си в Европа, като в 15 мача (от 2021 година насам) има единствено две победи.

В 13-ата минута " Андерлехт " поведе, откакто Ислам Слимани стреля, а топката се отклони в крайници на Франко Русо и влезе в мрежата. Попадението беше записано като автогол на испанския защитник.

Малко по-рано проблемите за " Лудогорец " към този момент бяха запонали, откакто Аслак Фон Витри получи травма и беше заменен от Гонсало Авила - Пипа.

© Reuters

През първата част " Лудогорец " не сътвори нищо рисково, като най-вече се бранеше. Окрилен от поддръжката от почитателите си пък домакинският тим беше доста нападателен и единствено положителните изяви на Серджио Падт задържаха българския отбор в мача.

В 68-ата минута " Андерлехт " удвои задатъка си, когато Яри Версхарен вкара втори гол. Това се случи след груба неточност в българската отбрана.

Само три минути по-късно обаче " Лудогорец " понижи с първия си прецизен шут. Кирил Десподов получи отдясно и незабавно центрира към наказателното поле, където Игор Тиаго се разписа.

До края на постоянното време и двата отбора бяха внимателни, а в продълженията всеки имаше своите шансове. Още в първите спомагателни 15 минути обаче " Лудогорец " остана с човек по-малко поради червен картон на Якуб Пьотровски.